Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir?

Beyin tümörleri birincil (primary) ve ikincil (secondary) olarak ikiye ayrılır. Beyinde oluşan birincil tümörler kötü huylu (habis, kanserli) veya iyi huylu (kanserli olmayan) tümör olabilir.

İkincil beyin tümörleri ise vücudun başka bir noktasında ortaya çıkan kanserli hücrelerin beyine sıçramasıyla görülür.

Beyin tümörü her yaştan insanda görülebilir ve bu tümörlerin neden oluştuğu tam olarak bilinmemektedir.

Beyin tümörü belirtileri, tümörün büyüklüğüne ve beynin hangi bölgesinde olduğuna bağlı olarak değişmekle birlikte en sık görülen beyin tümörü belirtileri baş ağrısı, bacak ve kollarda uyuşma, hafıza sorunları ve denge problemleridir.

Beyin Tümörü Çeşitleri ve Dereceleri

Normal bir işleyişte yaşlanan ve fonksiyonunu kaybeden beyin hücreleri ölür ve yerlerine yeni hücreler geçer. Ancak bazen bu işleyiş bozulur ve vücut ihtiyaç duymamasına karşın yeni hücre üretilir ve ölmesi gereken hücreler yaşamaya devam eder.

Tüm bu fazla hücreler zaman içinde birikmeye başlar ve bir doku oluşturarak tümöre neden olur. Birincil beyin tümörüne neden olan bu hücreler habis (kanserli) veya iyi huylu olabilmektedir.

İyi huylu tümörlerde kanserli hücre yoktur ancak yine de beyin gibi hassas bir bölgede bulundukları için hayati tehlike yaratabilirler.

İyi Huylu Beyin Tümörleri: Kanserli olmayan beyin tümörlerinin net bir şekilde görülebilen belirgin bir sınırı vardır ve genellikle çevrelerinde bulunan dokulara yayılmazlar.

Cerrahi müdahale ile alınan iyi huylu beyin tümörü nadiren tekrar oluşur. Vücudun diğer bölgelerine yayılma ihtimalleri yoktur.

Kanserli olmasa da iyi huylu beyin tümörünü tehlikeli yapan şey belirli bir büyüklüğe eriştiğinde beynin hassas bölgelerine baskı yaparak ciddi sağlık sorunlarına yol açmasıdır. İyi huylu beyin tümörünün zaman içinde kanserli beyin tümörüne dönüşme riski de vardır.

Habis Beyin Tümörü: Kanseri hücrelerle oluşan habis beyin tümörleri iyi huylu tümörlere göre daha hızlı büyür ve yakınında bulunan beyin dokusunu işgal edebilir.

Habis beyin tümöründe bulunan kanserli hücreler tümörden ayrılarak beynin diğer bölgelerine ve omuriliğe yayılabilir.

Tümör Dereceleri

Beyin tümörleri tümöre neden olan hücrelerin görünümüne göre derecelendirilir.

1. Derece: Tümör iyi huyludur ve tümör hücrelerinin yapısı normal beyin hücresi yapısıyla benzeşir. Bu tümörler oldukça yavaş büyür.

2. Derece: Kötü huylu hücrelerdir. Bu hücreler normal beyin hücrelerine (1.dereceden daha az) benzer.

3. Derece: Kötü huylu tümörü oluşturan hücreler normal beyin hücrelerinden oldukça farklı bir görünüme sahiptir. Tümör hızlı büyüme eğilimindedir.

4. Derece: Kötü huylu tümör hücrelerinin yapısı normal beyin hücrelerinden tamamen farklıdır. Bu tip hücrelerin oluşturduğu tümörler hızlı büyür.

Düşük dereceli bir tümör zaman içinde yüksek dereceli hücreleri barındıran bir tümöre dönüşebilir. Bu değişim beyin tümörü bulunan yetişkinlerde çocuklara oranla daha sık görülmektedir.

Beyin Tümörü Belirtileri

Beyin tümörü belirtileri (iyi huylu veya habis) tümörün büyüklüğüne, hücre tipine ve bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Belirtiler tümör beyne baskı yapmaya başladığında ve sinirleri tahrip ettiğinde ortaya çıkar. Aynı zamanda beyin sıvısının dolaşımı tümör nedeniyle sekteye uğradığında bazı belirtiler görülebilir.

En sık görülen belirtiler;

Baş Ağrısı: Baş ağrısı beyin tümörü belirtisi olabilir ancak baş ağrısının stres, kötü beslenme, vücudun susuz kalması gibi pek çok farklı nedenle oluşabileceği de unutulmamalıdır.

Beyin tümörünün neden olduğu baş ağrısı en şiddetli olarak sabah saatlerinde yaşanır. Uykudan baş ağrısıyla uyanmak, eskiden baş ağrısı sorunu olmayıp son dönemlerde sıkça baş ağrısı yaşamak, baş ağrılarının zamanla sıklaşması, baş ağrısıyla birlikte mide bulantısı ve kusma görülmesi baş ağrısının beyin tümörü nedeniyle olabileceğinin ipuçlarıdır.

Beyin tümörü bulunan her 3 hastadan 1’i doktora baş ağrısı şikayetiyle gitmektedir. Tümörün neden olduğu baş ağrısı oldukça şiddetlidir ve uzun sürebilir.

Sabah yaşanan ağrı öğle saatlerine doğru hafifleyebilir. Tümörün beyin üzerinde yarattığı baskı arttıkça baş ağrıları şiddetlenir ve sıklaşır. Eğilmek, öksürmek, egzersiz yapmak bile baş ağrısını artırabilir.

Mide Bulantısı: Beyin tümörünün yol açtığı mide bulantısı daha çok sabahları görülür. Mide bulantısına kusma ve geçmeyen hıçkırık eşlik edebilir.

Uyuşukluk: Uyuşukluk hali genellikle beyin tümörü belirli bir boyuta eriştiğinde görülür. Tümör büyüdükçe ve kafatası içinde çevresindeki dokulara baskı yaptıkça uyuşukluk ortaya çıkar ve normalden daha fazla uykuya ihtiyaç duyulabilir.

Görme ve Konuşma Sorunları: Tümör nedeniyle göz bozukluğu, nesnelerin biçimlerinin dalgalanıyor gibi görülmesi, net görememe, tünel görüş, çift görme ve görüş kaybı gibi problemler oluşabilir.

Konuşurken kelimelerin unutulması, tam telaffuz edilememesi ve konuşulanları anlamama gibi problemler yaşanabilir.

Titreme ve Seğirmeler: Beyin tümörüne bağlı olarak ortaya çıkan kas seğirmeleri ve titremeler genellikle el, kol ve bacaklarda görülür.

Bazı titremeler vücut genelinde, nöbet şeklinde görülebilir ve hastanın 1-2 dakikalık bilinç kaybı yaşamasına neden olabilir. Eğer beyin tümörü başarılı bir şekilde tedavi edilirse titreme, nöbet ve kas seğirmelerin tamamen ortadan kalkma ihtimali oldukça yüksektir.

Ancak bazı durumlarda tümör alınmasına rağmen beynin hasar gören dokusu nedeniyle titremeler ve kas seğirmeleri devam edebilir. Bu titremeler ve kas seğirmeleri epilepsi ilaçları ile kontrol altına alınabilmektedir.

Diğer Belirtiler: Vücut dengesini koruma ve yürüme sırasında yaşanan sorunlar, ruh halinde dalgalanmalar ve kişinin karakterinin değişmesi, konsantre olamama ve hafıza sorunları ile kol ve bacaklarda his kaybı beyin tümörünün diğer belirtileri arasındadır.
Beyin Tümörünün Bulunduğu Bölgeye Göre Yaşanan Belirtiler

Beynimizin farklı bölgeleri vücudumuzda farklı işlevlerden sorumludur. Bu nedenle her beyin tümörünün belirtisi diğeriyle aynı olmayabilir. Tümörün bulunduğu bölgeye göre görülmesi muhtemel belirtiler şöyle sıralanmaktadır.

Ön Lob: Kişilik değişimleri, yaşama karşı ilgi kaybı, planlama ve organizasyonda zorluk çekme, sinirli olmak ve saldırganlaşma, yüzde veya vücudun bir kısmında his kaybı, yürümede zorluk çekme, koku duyusunun kaybı, görme ve konuşmada yaşanan zorluklar.

Temporal Lob: Kelimeleri unutma, konuşurken doğru kelimeyi bulmakta zorlanma, kısa süreli hafıza kaybı, olmayan sesler duyma, koku ve hislerde yaşanan değişimler (örn: dejavu).

Parietal Lob: Konuşmada ve söylenenleri anlamada zorluk çekme, yazma ve okuma zorluğu, vücudun bazı bölümlerinde yaşanan his kaybı.

Oksipital Lob: Görme sorunları, 1 veya 2 gözde birden görme kaybı.

Beyincik: Zayıf koordinasyon, gözlerin kontrolsüz hareketi, ense bölgesinde sertlik, baş dönmesi.

Beyin Sapı: Zayıf koordinasyon, tek göz kapağının veya ağzın bir tarafının sarkması, yutma güçlüğü, çift görme, konuşmada zorluk çekme.

Omurilik: Ağrı, kısmı vücut ağrıları, bacaklarda ve kollarda güçsüzlük, mesanenin ve bağırsakların kontrol edilememesi (idrar, dışkı kaçırma).

Hipofiz Bezi: Düzensiz veya seyrek adet görme, kısırlık (erkek ve kadında), halsizlik, kilo alma, diyabet, yüksek tansiyon, el ve ayakların şişmesi, ruh halinde dalgalanmalar.

Beyin Zarı: Hareket kabiliyetinin zayıflaması, görme problemleri, mide bulantısı, baş ağrısı.

Yukarıda listelenen, beynin çeşitli bölgelerinde görülen tümörlerin yol açabileceği belirtilerin pek çok farklı sağlık sorunu nedeniyle de ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır.

Bu belirtileri yaşadığınızı düşünüyorsanız sebebinin belirlenebilmesi için bir doktora görünmeniz en doğrusu olacaktır. Doktorunuz muayene sonrası beyin tümöründen şüphelenirse sizi bir uzmana sevk edecektir.

Bazı durumlarda ön lob, temporal lob ve serebrum’da ortaya çıkan tümörler epey büyümelerine rağmen herhangi bir belirtiye yol açmayabilir.

Özellikle yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak kabul edilen hafızanın zayıflaması, kişilik değişimleri ve yürüme zorluğu bir beyin tümörünün belirtisi olabilir.

Eğer yaşlılarda görülen bu değişimler 6 aydan kısa bir sürede geliştiyse doktor kontrolü gerekebilir.

Kaynaklar


, , , , , , , , ,

Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir? İçin 182 Yorum Yapılmış

 1. erkan 22/09/2015 #

  Merhabalar benim sıkıntım tam uykuya dalacakken beynim şimşekler çakıyor hemen kalkıyorum ve ciddi anlamda çok korkuyorum yarımcı olursanız sevinirim tşk ederim.

  • Cemir 25/11/2015 #

   Erkan bey sizin söylediğiniz belirti dalgıç hastalığının belirtisi olabilir.

 2. Fikriye 16/10/2015 #

  Bu maddelerin hepsi bende var ve korkuyorum doktora gitmekten kötü bir şey çıkmasından sürekli erteliyorum 😕

  • cennet 01/01/2016 #

   Fikriye hanım bu semptomlar piskolojik de olabilir beyin tümörüne bağlamayın ama yine de bir tomografi yada emar yaptırabilirsiniz.

 3. Semra 26/11/2015 #

  Bu belirtiler var bende doktora gittim emar çektirdi 3 mm büyüklüğünde tümör var dedi ama zararsız tedavi de vermedi ben çok korkuyorum ilerleme olur diye ne yapmamı önerirsiniz?

  • cun 15/02/2016 #

   Başka hekime gidebilirsin ben ışın tedavisi oldum.

 4. Gözde 09/12/2015 #

  Merhaba ben 21 yaşındayım ve doğuştan gelen bir rahatsızlığım var. Ense bölgesinde omurilikte bulunan beyaz sıvı hızlı akıyormuş tıbbi adını bilmiyorum ancak saraya benzer bir durum. Küçükken yanlış tedavi gördüm ve çok düşerdim ama çok şükür nöbetlerim yok nadir görülüyor bu hastalık küçükken çarpıntılarım nadir olsa da oluyordu. Şu an çoğu zaman oluyor görmede sorunum var ama gözlük kullanıyorum yine oluyor sabah kalktığımda baş ağrısı oluyor ve mide bulantısı ayrıca gözde kararma oluyor, karaciğer sarılığı geçirdim ona bağlı durumlar var diye düşünüyorum agresif biriyim ve dengeli beslenmiyordum artık dikkat ediyorum ama ya hiç yemiyorum yada yesem dahi açlık hissi var. Beyin zarı belirtileri oluyor ama başka bir durum olabilir mi ya da nasıl önlem alabilirim?

 5. muharrem 11/12/2015 #

  Benimde burnuma sürekli pis koku geliyor boğulma tıkanma hissi yaşıyorum vücudumun herhangi bir yeri seğiriyor konuşma zorluğu yaşıyorum artık ben de şüpheliyim ya tümör ya da epilepsi olabilir şimdi emar sonuçlarını bekliyorum hayırlısı.

  • İlker 12/12/2016 #

   Sizin sorununuz psikolojik

 6. ??? 20/12/2015 #

  Benim annem de çok uzun sure mide bulantısı yaşardı her sabah yıllarca surdu diyebilirim ve bitmeyen bas ağrıları ve son zamanlarda görme bozukluğu ve kelimeleri telaffuz edememe annem yanlış kelime söylediğinde biz gülerdik dilim donmuyor derdi doktorlara gitti seker var dediler son dönemini şekerden oluyor diyerek geçirdi bizde üstüne düşmedik ta ki sobadan zehirlenip bas ağrısı geçmeyince çekilen emar sonucunda tümörü öğrendik 1 ay bunu öğrendik ikinci ay anneler gününde kaybettik ameliyat sonrası açmadı gözlerini takdir ilahi ameliyat olmasa da belki ayni gün ayni saat yine kaybedecektik bilemeyiz ameliyat korkusu süreci inanın ki bir kabustu bizim için sonuçta anne elimiz kolumuz bağlandı hiçbir şey yapamadık Allah a emanet ettik anneciğimi rabbim şifa versin inşallah duanızı esirgemeyin kendiniz için ve ne olursa olsun sevginizi de esirgemeyin çok hızlı başlayan ve çabuk biten bir süreçte biz hiçbir şey yapamadık son zamanlarında annemin en çok üzüldüğüm hatta bizi yıkan bu oldu annemde korka korka gitti en son korkusundan kriz geçirdi size tavsiyem ertelemeyin doktora gitmeyi ihmal etmeyin rabbim şifanızı versin inşallah araştırın internetten olsun başka başka hatta en iyi doktorlara gidin ve dua edin inşallah rabbim korusun şifa versin inşallah herkese.

  • uğur 15/03/2016 #

   Ben yakın zamanda operasyon geçirmiş biri olarak şunları söylemek istiyorum Ankara Atatürk E.A. hastanesinde ameliyat oldum ve çok başarılı geçti doktorlarımdan Allah razı olsun beni hayata döndürdüler çünkü nöbetlerim sıklaştıydı şu anda çok daha iyiyim bende doktora gitmekten korkuyordum eşimin zoruyla gittim.

 7. asli 27/12/2015 #

  Merhaba,

  Ben beyin tümörü ameliyatı geçirmiş biri olarak yazıyorum,
  Öncelikle korkunun ecele faydası yok bir kere bunu kabullenelim ve doktora mutlaka gidelim.
  Benim tümörüm sol partielde konuşma fonksiyonuma yakın 1. derecedeydi.
  Gözüme vuran bir baş ağrısı ile defalarca göz doktoruna gittim çünkü bilgisayar kullandığım için gözlerim yorgun düşüyor sandım fakat son mide bulantısı ile gece acil göz dr gittiğimde nörolojiye git dedi.
  Normal bir hastaneye gittim beyinde lezyon gördüler ve beni araştırma hastanesine yönlendirdiler ben de araştırma hast. gittim mr vs tümör olduğu netleşti 1.2 mm.
  Fakat devlet hastanesindeki doc, dr bana hastanede yeterli alet olmadığından 50.000 tl ye dışarda ameliyat ederiz dedi pazarlık yaptı 25000 düştü! Bana güven vermeyen bu dr yanından ayrıldım araştırmaya başladım, Nişantaşı özel bir hastaneye gittim prof. Bana aynen şöyle söyledi ameliyat 80000 TL ama önce biyopsi istersen 40000 TL :))
  Ameliyat olmayıp tümörü takip de edebiliriz büyüyecek mi diye vs seklinde konuştu. Pazarlık peşinde bana güven vermedi.
  Kozyatagi Acıbadem prof. Necmettin Pamir ismini duydum soluğu anında yanında aldım ama çok kalabalık bekledim fakat tabi beklemek zor içimde volkanlar patlıyor.
  Bana sıra geldi ve durumumu dinledi ve dedi ki, o dr senden beyin fonksiyonu mr istedi mi? Hayır dedim. Hoca haklıydı bir tümörün tam pozisyonunu anlamak hangi lopa zarar verebileceğini saptamak için fonksiyonel mr çekilmemişti!
  Değişik bir yöntemle fonksiyonlarıma yakinliğini ve hangi fonksiyona yakın vs görebilmek için mr çekildi.
  Sonra ayni gün sonucu incelediler 1 prof 2 doc ekip olarak. Beni çağırdı ve dedi ki, evet beyninde bir tümör var ve konuşma fonks. çok yakın ve eğer bu tümör büyürse ki büyüyecek, sen kekelemeye başlayacaksın ve belki de zamanla hiç konuşamayacaksın.
  Bir doktor net olmalı, yok ilaç verelim yok takip edelim yok biyopsi yapalım. Yalan bunlar. Orada bir tümör var ve bir senin beynindeki isleyişi öyle ya da böyle bozuyor ve iyide olsa bunun oradan alınması gerek.
  Korkmayın doğru bir doktora gidin! Benim durumumda olanlara sifa olsun dilerim.
  Ameliyat cok başarılı geçti 2 senedir takip ediyorlar durumumu, fiyat çapadaki doktordan uygun :))

  • Atakan 08/12/2016 #

   Gercekten geçmiş olsun cesaretle ve dogru zamanda alinan kararlar insanin bircok tehlikeden korunmasina vesile oluyor .

 8. busra 06/01/2016 #

  17 yaşındayım ve epilepsi teşhisi konuldu bundan beş yıl önce görmede bir anlık bozuklukla ve bayılmayla hastaneye yatırıldım daha sonra 6 mm bir kistin olduğunu fakat iyi huylu olduğunu söylediler iki ay önce ise her şeyi bilerek yapıyorsun diyerek epilepsi takibimi ve ilacımı kestiler. Yılbaşı günü göz bulantısı bas ve aşırı bas ağrısı, elim de ağzımda burnumda suratımda genel bu uyuşukluk sanki elim benim değil de bir başkasının gibi bir his vardı ve acile kaldırıldım. Öğrendik ki 16 mm bir kist varmış simdi ben yukarıdaki yazılanların hepsini okudum ve ciddi bir şekilde hepsi bende var. hastaneyi değiştirip yeni bir hastaneye gittim eeg çekilmem gerektiğini söylediler simdi sonuçları bekliyorum ve ciddi manada korkuyorum her iyi de sağlık olmadan bir insan hayatın hiçbir değeri yok ne yazık ki 😞😞

 9. şeyma 18/01/2016 #

  Merhabalar sağlıklı günler. Ciddi anlamda hafıza problemleri yaşıyorum, bunun sebebinin 2’ye vuran demirim olduğunu düşünüyordum uzun zamandır. Ve doktora gittim, tedaviye başladık demir eksikliği ve b12 anemisi için. Fakat son zamanlarda kelimeleri yanlış kullanmaya başlamam (Türk Vergi Sistemi’nin kısaltması TVS demek isterken TV8 dedim daha bugün), bunların ağzımdan bilinçsizce çıkması, konuşurken teklemeye başlamam, ağzımdaki metalik tat ve bir yere konsantre olduysam gözlerimde oluşan anlık titremeler beni ürkütmeye başladı. Daha bir yıl bile olmadı, düşüp kafamı çarptığım için bir beyin tomografisi çektirmiştim ve her şey normal denmişti. Tekrardan gitmeme gerek var mıdır ne dersiniz ?

 10. Bülent Özdemir 18/02/2016 #

  İyi akşamlar bende bir yıl önce baş ağrısıyla doktora gittim. Beyinde aranoid kist var dediler. Ama son birkaç aydır aşırı seyirme vücudumun her yerinde ve kollarda aşırı güçsüzlük, özellikle sol tarafımda son birkaç gün dür sol el baş parmak kendi kendine hareket ediyor. Çok korkuyorum.

 11. Vildan 21/02/2016 #

  Hemen hemen bütün belirtiler bende var. İki gündür durmayan bir burun kanamam var ve baş ağrısı ama sağ tarafımda ve kalbim panik atıyor. Endişeleniyorum.okudum sanırım yarın doktora gidicem. Teşekkürler.

 12. aylin 11/04/2016 #

  Selam benimde beynim de tümör tespit edildi doktor ameliyat diyor çok korkuyorum. Ama başka yolu yok dedi ege üniversitesinde tedavim başladı sara nöbeti gibi nöbetler geçiriyordum ilaçla onların önüne geçildi çok şükür. İnşallah ameliyattan sonra daha iyi olacağım.

 13. ayşe 09/05/2016 #

  Benim de bütün belirtiler vardı sabahları baş ağrısıyla uyanma aşırı derecede unutkanlık baş dönmeleri bulantı ve göz kararmaları bunları yorgunluk ve stresten olabileceğini düşünüyordum. Umursamadım hiç ta ki nöbet geçirip hastanelik olana kadar önce tomografi çekildi sağ tarafımda leke gördüklerini söylediler daha emarda limon büyüklüğünde tümör olduğu anlaşıldı ve bir an önce alınması gerektiğini söylediler. Ödem yaptığı için ameliyattan önce bir hafta yoğun bakımda tedavi gördüm daha sonra tümörü aldılar çok korkuyordum korktuğum gibi olmadı tümörüm iyi huylu çıktı çok şükür.

  • Htce 27/07/2016 #

   Ayşe Hanım ameliyat sonrası ne kadar surede kendinizi topladınız? Bugün annemde de 4 mm büyüklüğünde iyi huylu tümör tespit edildi 🙁 ameliyat olacak ve ben çok korkuyorum 🙁

   • Fadime 06/12/2016 #

    Benimde 2014 beynimde iyi huylu tümör olduğu tespit edildi. gamma nayf ışın tedavisiyle nokta atışı yapıldı ve dondurularak kucultulmeyi tercih ettim şu an Allaha şükürler olsun iyiyim 5 yıl boyunca her sene mr çektirip doktoruma gönderiyorum küçülmeye başladı.

 14. Ece 15/07/2016 #

  18 yaşındayım polikistik böbrek hastasıyım hipertansiyon hastasıyım. 7 senedir baş ağrısı şikayetim var fakat bir türlü başımın ağrısı gitmiyor girdiği zaman uzun bir süre şiddetli bir şekilde ağrıyor. Beynimde kist olduğu fakat anevrizma olmadığı söylendi beyin damarların 6 mm genişleme olduğu söyleniyor ani unutmalar elde ve ayakta halsizlik durmadan uyumaya meyilli bir durumdayım bu aralar burun kanaması oluyor bilgisi olan bir kişi cevap verirse çok teşekkür ederim.

 15. Süleyman 22/07/2016 #

  Kardeşim benim geçmiş olsun ne yazıkki böyle durumlar başımıza gelmeden sağlığımızın kıymetini bilmiyoruz Allah acil şifa versin inşallah yakın zamanda düzelirsin.

 16. Arzu 08/08/2016 #

  Mrb ben arzu bende belirtiler bu yöndeydi iyi huylu tümör beyinle kafa tası arasında ameliyat oldum dört aydır çok şükür iyiym. Rabbim herkese şifa versin.

 17. Osman 04/12/2016 #

  bayılıyorum kendime geldikten sonra tiriyorum üşüyorum

 18. deniz 20/12/2016 #

  Merhaba benim ploraktin değerlerim yüksek çıktı doktor gebeyken,depresyon ilacı kullanırken veya beyninde tümör bulunurken bu durumun yaşandığını söyledi.Ilk iki durum bende yok geriye beynimde tümör olma ihtimali kalıyor açıkçası bir kaç durum var şüphelendiğim kelimleri unutma,uzun hıçkırıklar,elde ve bacakta çabuk uyuşma vb durumları yaşıyorum ben sanırsam bu gerçekle yüzleşmekten korkuyorum.

 19. Sermin süzen 04/02/2017 #

  Merhaba..gecmeyen baş agrilarım sebebiyle nörolojiye gittim..beni MR ye gönderdi. .beynimin sağ lobunda beyinciğe yakın 2.5 mm bir tümör olduğunu oğrendim..beni Marmara üniversitesine gönderdi. .doktorum gamma knife yapalim dedi..ve ben 2014 yılinın aralık ayinda Maltepe’de Başıbüyük te gamma knife dedikleri nokta atışı yapıldı. .fakat o gündür sağ kulağimda duyu kaybı basladi ve surekli bir çınlama gibi sert esen bir rüzgar sesi gibi bir ses ile yaşıyorum çok sinir bozucu …ilk önceleri 3 ayda daha sonra 6 ayda MR cektirip doktoruma gittim hersey normal dedi ..korkum beynimin baska baska yerlerinde tekrar edermi..birde bu kulağimdaki ses tedavi edilebilirmi..teşekkür ederim. .Herkese Allahtan acil şifalar diliyorum. .

Bir Cevap Yazın


Not: İmla kurallarına uymayan, kısaltmalar içeren, büyük harflerle yazılan ve daha önceden yapılmış yorumlarla aynı veya benzer içerikli yorumlar onaylanmamaktadır. Sitemiz sağlık danışmanlığı hizmeti vermemektedir. Sağlık sorunlarınız ile ilgili en doğru bilgileri doktorunuzdan alabilirsiniz.