Lösemi Belirtileri Nelerdir?

Lösemi, kan hücrelerinin üretildiği kemik iliğini ve dolayısıyla kanı etkileyen bir kanser türüdür. Kemik iliğinde üretilen kan hücreleri kontrol dışı büyümeye başladığı zaman lösemi ortaya çıkar. Kan kanseri türleri arasında en sık görülenidir ve çocuklardan 10 kat daha fazla yetişkinleri etkileyen bir hastalıktır.

Lösemi teşhisi konulan hastaların büyük bir çoğunluğu 50 yaş üzerindedir.

Farklı türleri bulunan löseminin belirtileri, hastalığın türüne göre değişmekle birlikte genel belirtiler, ateş ve gece terlemeleri, baş ağrısı, kolay yaralanma ve kanama, kemik ve eklem ağrıları, halsizlik, lenf bezlerinin şişmesi olarak sayılabilir.

Lösemi Belirtileri

Tüm kan hücreleri gibi lösemi hücreleri de kanla birlikte tüm vücutta dolaşır.

Lösemi belirtileri, lösemi hücrelerinin sayısına ve vücudun hangi kısmında yoğunlaştığına göre değişebilmektedir.

Kronik lösemi hastalarında herhangi bir belirti görülmeyebilir. Belirtileri hiç veya hafif olduğu için kronik lösemi çoğunlukla rutin kan testi sırasında tespit edilen bir kanser türüdür.

Akut lösemi ise, kişiyi doktor muayenesine gitmeye zorlayacak kadar şiddetli belirtilere yol açabilir. Lösemi hücreleri beyni etkilediyse baş ağrısı, kusma, zihin karışıklığı, kas kontrolünün zayıflaması gibi belirtiler görülebilir.

Lösemi hücreleri vücudun diğer bölgelerini de etkileyerek sindirim sorunlarına, böbrek rahatsızlıklarına, akciğer ve kalp sorunlarına yol açabilir.

Sık görülen lösemi belirtileri aşağı yukarı tüm kaynaklarda şu şekilde sıralanmaktadır.

1) Şişen lenf bezleri. Lösemi nedeniyle boyun ve koltuk altında bulunan lenf bezleri şişebilir. Bu şişlikler genelliklere ağrıya neden olmaz.

2) Ateş ve gece terlemeleri.

3) Halsizlik ve güçsüzlük.

4) Kolay yaralanma, kolay morarma ve kanama. Bu belirtilere diş eti kanaması, ciltte morluklar ve küçük kırmızı noktalar eşlik edebilir. Burun kanaması görülebilir, adet dönemleri arasında kanama yaşanabilir veya yoğun adet kanaması yaşanabilir.

5) Karın bölgesinde rahatsızlık hissi ve şişlik. Bu dalağın veya karaciğerin şişmesinden kaynaklanabilir.

6) Nedeniz kilo kaybı.

7) İştahsızlık.

8) Kemik ve/veya eklemlerde ağrılar.

9) Anemiye bağlı olarak görülen soluk ten, nefes darlığı, kalp çarpıntısı, baş dönmesi.

10) Testislerin şişmesi.

11) Göz ağrıları ve görme sorunları.


Lösemi belirtileri ile ilgili önemli nokta, bu belirtilerin başka hastalıklar (enfeksiyon, yetersiz beslenme gibi) nedeniyle de ortaya çıkabileceğidir.

Lösemi, sadece doktor muayenesi ve gerekli testler yapıldıktan sonra belirlenebilir. Bu nedenle yukarıdaki rahatsızlıkların birini veya bir kaçını yaşıyorsanız nedenini kesin olarak öğrenebilmek için bir doktora görünmeli ve gerekli testleri yaptırmalısınız.

Lösemi Nedir?

Lösemi kan hücresi üretimini etkiler. Kemik içinde bulunan, kan hücrelerinin üretildiği kemik iliğinde başlar.

Sağlıklı bir insanda kemik iliği, vücudun enfeksiyonlara karşı koruyan beyaz kan hücrelerini (akyuvarlar), oksijeni vücut geneline taşıyan kırmızı kan hücrelerini (alyuvarlar) ve kanın pıhtılaşmasını sağlayan pıhtı hücrelerini (trombosit) üretir.

Lösemide ise kemik iliğinde anormal beyaz kan hücresi üretilmeye başlar ve bunlara “lösemi hücreleri” adı verilir. Bu anormal yapıdaki beyaz kan hücreleri, normal beyaz kan hücreleri gibi çalışmaz ve normalde olduğu gibi üremeleri durmaz.

Zaman içinde lösemi hücreleri normal kan hücresi sayısını geçer ve lösemi belirtileri olarak gösterilen anemi, kanama ve enfeksiyonlar artmaya başlar.

Lösemi hücreleri kan yoluyla lenf bezlerine sıçrayarak diğer organlara ulaşabilir, vücudun çeşitli bölgelerinde şişlik ve ağrılara neden olabilir.

Lösemi Türleri

Lösemi, etkilediği beyaz kan hücresine ve ne kadar hızlı ilerlediğine bağlı olarak farklı türlere ayrılmaktadır.

Akut lösemi hızlı gelişir ve belirtileri kısa zamanda görülmeye başlar. Kronik lösemi ise daha yavaş ilerler ve yıllarca hiç bir belirtiye neden olmadan gelişebilir.

Akut ve kronik lösemi kendi içinde, hangi beyaz kan hücresini etkilediğine göre 2’ye ayrılmaktadır.

Eğer lenfosit adı verilen beyaz kan hücreleri anormal olarak ürüyorsa buna “lenfoblastik lösemi”, myelosit adı verilen beyaz kan hücreleri anormal olarak ürüyorsa “miyelogenöz lösemi” adı veriler.

Bu 4 ana lösemi türü dışında daha az görülen tüylü hücre lösemisi, kronik miyelomonositik lösemi ve juvenil miyelomonositik lösemi adında farklı lösemi türleri de bulunmaktadır.

Yetişkinlerde en sık görülen lösemi türleri, kronik lenfositik lösemi ve akut miyeloid lösemidir. Çocuklarda ise akut miyelojenöz lösemi (AML) ve miyeloid lösemiler daha çok görülmektedir.

Lösemi Nedenleri Nelerdir?

Löseminin kesin nedeni bilinmemektedir ancak, bazı durumların lösemi riskini artırdığı bilinmektedir. Bu durumlara “risk faktörü” denir ve risk faktörleri şu şekilde sıralanmaktadır.

1) Radyasyona maruz kalmak.

2) Bazı kimyasallara maruz kalmak.

3) Başka bir kanser için kemoterapi tedavisi görmüş olmak.

4) Down sendromu ve diğer genetik sorunlar.

5) Sigara kullanmak.

6) Bazı kan hastalıkları.

Lösemi Teşhisi Nasıl Konur?

Doktorunuz kişisel ve aile bireylerinizle ilgili tıbbi geçmişiniz hakkında bilgi aldıktan sonra fiziksel muayene yapacaktır.

Fiziksel muayene sırasında özellikle şişen lenf bezleri, dalak ve karaciğer bölgesi elle kontrol edilir.

Beyaz kan hücresi sayısının belirlenebilmesi için tam kan sayımı istenir. Tam kan sayımında trombosit ve kırmızı kan hücresi sayıları da ölçülmektedir.

Löseminin kesin teşhisi için kemik iliğinden örnek alınarak (biyopsi) laboratuvar ortamında incelenir. Biyopsi sırasında ağrıyı hafifletmek için lokal anesteziyle örneğin alınacağı bölge uyuşturulur.

Löseminin belirlenmesi için yukarıdaki testlere ek olarak kişinin kromozom yapısının laboratuvar yöntemleri ile incelenmesi olan sitogenetik ve lenf bezleri ile göğsün incelenmesine yarayan röntgenler istenebilir.

Lösemi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akut ve kronik lösemi için pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Tedavinin başlangıç aşamasında hedef, kanserin neden olduğu belirtilerin kontrol altına alınmasıdır.

Tedavi planı kişinin durumuna göre değişebilmektedir. Doktor löseminin türü, kişinin yaşı, genetik özellikleri ve genel sağlığına bağlı olarak tedavi planını belirleyecektir.

Tedavi sürecinde kemoterapi, radyoterapi, kan nakli yöntemlerinden biri veya bir kaç tanesi bir arada kullanılabilir. Kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerine karşı yardımcı tedaviler uygulanabilir.

Lösemiyle İlgili Bazı İstatistikler

 • ABD’de her 4 dakikada bir 1 kişiye kan kanseri teşhisi konmaktadır.
 • 2013 yılında sadece ABD’de lösemi teşhisi konan hasta sayısı 150.000’dir.
 • LÖSEV’e göre Türkiye’de her yıl 16 yaş altında 1500 çocuğa lösemi teşhisi konmaktadır. İngiltere’de bu rakam 500’dür.
 • Yine LÖSEV’e göre lösemi çocuklarda en çok görülen (%35) kanser türüdür.
 • 2008 yılında dünya genelinde lösemi teşhisi konan insan sayısı 350.000’dir.
 • Günümüzde lösemi teşhisi konan hastaların 10 yıldan uzun yaşama oranı 70’li yıllara göre 4 kat daha fazladır.
 • Lösemi nedeniyle hayatını kaybeden hastaların %55’i 75 yaş üzerindedir.
 • Lösemi teşhisi konan 10 çocuktan 8’i tamamen tedavi olabilmektedir.
Kaynaklar


(Visited 918.562 times, 44 visits today)

, , , , , , , , , , ,

Lösemi Belirtileri Nelerdir? İçin 169 Yorum Yapılmış

 1. Özgür demir 07/04/2014 #

  Bu hastalık zor bununla ilgili araştırmacılara başarılar bu sitedeki bilgileri yayınlananlar içinde teşekkürler.

  • ceren 31/01/2015 #

   Benim vücudumda kırmızı uzun ve sert şişlikler çıkıyor ve çok kaşınıyor tv de bir kızın böyle olduğunu gördüm ve kız hastaneye gittiğinde lösemi oldu bende lösemi miyim midem çok bulanıyor zaten hem migrenim hem de boynumda fıtık var aileme söylesem mi onların üzülmesini istemiyorum.

   • mutlu 08/02/2015 #

    Ceren hanım olur mu öyle şey. Sağlık bu ciddiye alın. Ailenize söyleyin hastaneye gidin ve tüm testleri yapın. Ve en önemlisi sürekli rahat olun. Bence sağlığınız iyi ama yine de mutlaka gidin.

   • Gamze 08/03/2015 #

    Tabi ki de söyle sana bir şey olursa tedbir alamadıkları için daha çok üzülürler.

   • Ahmed 24/03/2015 #

    Şikayetin varsa doktora görünmeni tavsiye ederim Ceren.

  • Leyla 27/03/2016 #

   Ben 21 imdeyim ve kollarimda sebepsiz yere çıkan morluklar keşfettim.aylardır da vücudunun her yerinde kırmızı noktaciklar var?

  • DenizAda 03/08/2016 #

   Arkadaşlar merhaba.. Benim oğlum lösemi oldu. Zor bir hastalık tedavi süreci zor geçiyor 1 sene tedavi gördü şimdi evde hap içiyor haftada bir kan tahlili yapılıyor ama çok etkilendim ve korkuyorum tekrar olabilir mi diye düşünüyorum. Allah herkese acil şifalar versin ben kelimelere sığdıramam yaşadıklarımı Allahım korusun yavrularımızı.

 2. Selçuk 15/04/2014 #

  Ben lösemiye bir kurban verenlerdenim. Kızım akut lösemi idi 2 ay önce vefat etti. Ama biz hala nasıl anlayamadığımızı, bu belirtileri nasıl gözden kaçırdığımıza yanıyoruz. Ama sadece bacak ağrısı ile 7 ay önce başladı hemen götürdük fakat %74 oranında kanserliymiş çok geç fark ettik. Ara sıra burun kanaması oluyordu lütfen özellikle çocuklarınızı kontrol edin acısı çok kötü oluyor. Başarılar.

  • Ahmet 14/05/2014 #

   Allah sabırlar versin, başınız sağolsun.

  • tugba altun 26/06/2014 #

   Başınız sağ olsun çocuğunuzun baş ağrısı var mıydı?

  • sena 26/07/2014 #

   Merhaba benim çok yakın arkadaşım lösemi hastasıydı ve bunu atlattı ama bu aralar kendisinde yorgunluk bas ağrıları halsizlik gözlerinde kanlanmalar dalgınlıklar oluyor kendisi için çok endişeleniyorum sizce önemli midir çünkü kızacağını bile bile ailesine haber vermeyi düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim.

   • beyhan 17/10/2014 #

    Kesinlikle bu belirtiler nüks olabilir zaman kaybetmeden doktora gitmeli. Periferik yatmadan çıkar ailesine haber vermelisiniz. Hemde çok acil.

  • esra 18/08/2014 #

   Benimde başım arıyor çok ben bide şeker hastasıyım bide 2 fincan kahve içtim ondanda olabilir biri bana söylesin ihtimal var mı teşekkürler.

  • cengiz dedeoglu 14/10/2014 #

   Allah sabır versin ateş düştüğü yeri yakar.

  • Bilge 27/01/2015 #

   Başınız sağ olsun Allah rahmet eylesin.

  • Oktay erem 13/02/2015 #

   Başınız sağ olsun. Genelde bacaklarda başlıyor bebeklerde benim ortağımın çocuğunda çıktı 17 aylık bacağında kramp ve uyuşma oluyor dedi hafife aldı ama lösemi olmuş. Lütfen herkes ciddiye alsın kolay bir hastalık değil. Allah herkese acil şifalar versin.

  • Ibrahim Özkan 10/03/2015 #

   Başınız sağ olsun.

  • fatma 24/04/2015 #

   Merhaba Selçuk bey benim oğlumda dalak ve karaciğer artı lenf bezleri büyümesi var oğlum halsiz iştahsız ara sıra kanı ağrıyordu 1 ay önce doktora götürdüm bu rahatsızlıklar çıktı internetten araştırdım lösemi belirtilerine benziyor.

  • Mine 02/09/2015 #

   Başınız sağ olsun.. ben de 17 yıl önce annemi kaybettim bu hastalıktan.. şimdi aynı belirtiler bende de mevcut. 3 ay oldu, özeldeki doktorum fakülteye yollayalı.. Elimden bir tutan olsa da götürse. Hiç gücüm yok bununla yüzleşmeye. kızımın ve oğlumun büyüdüklerini görememe düşüncesi ve onlarında benimle aynı şeyleri yaşayabileceğini düşündükçe…
   Ölüm Allah’ın emri de şu ayrılık olmasaydı demiş ya şair.. Allah bizi sevdiklerimizle cennetinde buluştursun bizden razı olarak.

   • Fatma Barın Kara 23/03/2017 #

    Mine Hanım çok geçmiş olsun.Şu anda nasılsınız?
    Benim de iki küçük kızım var ve aynı hissiyattayım.Allah sonumuzu hayreylesin.Sağlık ve sıhhat diliyorum.

  • Ebru 31/10/2015 #

   Selçuk bey başınız sağ olsun çok üzüldüm. Benim de kızım 5-6 gündür bacaklarının ağrıdığını söylüyor çok halsiz 12 yaşında üşüttüğünü düşünerek ona göre bir tedavi uyguluyordum ama bugün sırtında ve vücudunda kırmızı lekeler fark ettim pazartesi doktora götüreceğim ama sizce Allah korusun lösemi olabilir mi sizin kızınızda nasıl belirtiler vardı.

  • Ayşen 02/03/2016 #

   Levent Bey çok üzüldüm başınız sağ olsun Yüce Rabbim sabırlar versin inşallah.

  • Beyhan Atasoy 20/05/2016 #

   Başınız sağ olsun. imtihan dünyası vade dolunca Allah bazı şeyleri görmemizi engelliyor. Bende kronik lösemiyim apandisit ameliyatında çıktı. Rabbim dilerse önünüze getiriyor dilemezse görmeyi engelliyor.

  • seda 06/12/2016 #

   Allahım hiçkimseye göstermesin. Acınızı hafifletsin. Bu küçük yavruların ne günahı var Allahım diyesim geliyor.

 3. ceren 17/05/2014 #

  Merhaba. Ben 21 yaşındayım diz üstü morarmalarım 3 4 yerde sürekli. Diş eti kanamalarım halsizlik iştahsızlık yaşıyorum hep. Doktora morluklarımdan giitiğimde bir sonuç söylemiyorlar. Ufak bir kan testi yapıyorlar ve bir şey cıkmıyor ama neden morarmalarım olduğunu bilmiyoruz. Yazdıklarınızı okudum lösemi geç belirti verebiliyor mu? Ne kadar zamanda belli olur lösemi olma ihtimalim var mı? Teşekkürler.

 4. gozde 25/05/2014 #

  Ben 26 yaşındayım ve bildiğim bir romatizma hastalığım var bunu yani sıra bas ağrısı, bas dönmesi, halsizlik, vücudumda baya yoğun kırmızı noktalar var bazen azalıyor bazen iyice dağılıyor dizlerimin ağrıları özellikle günlük hayatimi çok etkiliyor neden olabilir sizce bu belirtiler ve lösemi genetik olabilir mi.

 5. simge 12/06/2014 #

  Ben 13 yaşındayım morarmalardan daha çok kırmızılıklar oluşuyor vücudumda adet kanamalarım son zamanlarda çok oluyor dişlerimi fırçalarken diş etim kanıyor genelde, koltukaltlarımda hafif bir şişme var bazen öyle zamanlar oluyor ki bayılacak gibi oluyorum sürekli halsiz oluyorum uyku düzenim çok bozuk sürekli uyumak istiyorum doktora gitmeli miyim biri bana yardımcı olsun lütfen.

  • beril 19/06/2014 #

   Bence kesinlikle bir doktora görün geç fark edilirse iyileşemeyebilirsin.

  • Eslem 19/06/2014 #

   Evet doktora gitmelisin simge.

  • Mine 02/09/2015 #

   Geçmiş olsun yavrum. Doktora git ve bütün şikayetlerini anlat. Seni neden söylemeden evine yollamasına izin verme. Bunlar neden oluyor diye sor. Benimki beni eve yolladı. Ta ki annemi lösemiden kaybettiğimi söyleyene kadar.

  • Gözde 04/11/2015 #

   Simgecim sen de hiç bir şey yok merak etme. O dediklerin koltuk altında beze kanama fazlalığı falan adet dönemi belirtileri. Ayrıca kanamanın fazla olması vücudundaki kötü kandan kurtulduğun anlamına geliyor. Boşuna endişelenme. Uyku haline gelince kendini uyumaya alıştırmışsın biraz tembellik oluşmuş. Sabahları aç karnına elma uyku açar. Bir de muz enerji verir. Bir bardak kahve de içersen seni tutamayız buralarda 🙂 Bence endişelenme :))

 6. nagihan cetin 13/06/2014 #

  Merhaba bende sebepsiz kilo kaybı mide ağrıları diş eti kanaması iştahsızlık ve kemik ağrısı var herhangi bir doktora gitmeden önce internetten araştırma yapmak istedim ve genelde lösemi de bulunan belirtiler var ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

 7. beril 19/06/2014 #

  Ben 13 yaşındayım Benim üstümde aşırı derecede fazla yorgunluk var başımda ağrıyor bazen burnum kanıyor sizce doktora gitmeli miyim geç fark edilirse. Biri bana yardımcı olsun lütfen.

  • ömrüm begüm 26/06/2014 #

   Bakın buradaki lösemi belirtilerini yaşıyorsanız, bir doktora görünmeniz iyi olacaktır. Böyle düşünüyorum.

  • simay 26/08/2014 #

   Benimde bas ağrım bas dönmesi ufak bayılmalar, kusma, mide bulantısı, morluklar, küçük kırmızı noktalar ve diz ağrısı vardı. Gece hemen acile gittik kan verdim ve kanım nasıl çıktı dersiniz? 12 Yaşındayım ve 50 yaşındaki birinden yüksek çıktı. Nedeni de genetiğimin sağlam olmasıymış eğer genetiğim iyi olmasaymış lösemi olma ihtimalim çok yüksekmiş. Yani umudunuzu kesmeyin şuan ilaçlar alıyorum bağışıklık sistemim düşmesin. Diye çünkü şuan lösemi olsam beni ne genetik ne de tıp kurtarır. Lösemi olanlara da sağlık ve şans diliyorum umudunuzu kaybetmeyin sizi seviyorum.

   • ela 09/11/2014 #

    Evet benimde öyle olmuş genetik önemli hatta 2 arkadaşımın daha olmuştu öyle yinede geçmiş olsun.

  • fatma 01/02/2015 #

   Beril, kesinlikle doktora gitmen gerekir, belki de gitmişindir, şuan. Lütfen ihmale gelmez, ailenle kesinlikle paylaş.

 8. meral 24/06/2014 #

  Benim de baş dönmesi, halsizlik, sürekli uyuma isteği, eklemlerde ağrı, vücudumda kaşıntı, saç dökülmesi, adet kanamasının uzun sürmesi şimdide burun kanaması başladı. Sizce doktora görünmeli miyim? Benim ailemde de kanser hastası çok var. Bu genetik olarak bana da geçmiş olacağından şüphe ediyorum. Yukarıda verilen tüm rahatsızlıklar var bende. Doktora gidiyorum ama hep benden kan almaya çalışıyorlar zaten kanım yok. Sizce ne yapmalıyım hangi doktora başvurmalıyım lütfen en kısa zamanda bu mesajımı görüp cevaplarsınız.

 9. tugba altun 26/06/2014 #

  Başım çok kotu ve şiddetli bir şekilde ağrıyor bana yardımcı olabilir misiniz?

  • beyza 04/08/2014 #

   Görünmen lazım.

 10. ömrüm begüm 26/06/2014 #

  Ne kadar zor olduğunu bilmesem de anlayabiliyorum. Bu site sayesinde çocuklarınızın lösemi olup olmadığını önceden anlayabilirsiniz. Geç fark edilince ne olduğunu görebiliyorsunuz. Hepinizin acısı büyük. Başınız sağ olsun. Allah sabır versin ve lösemi hastalığı yüzünden yatan tüm çocuklara Allah uzun ömür versin. Başarılar.

 11. Sinemis 30/06/2014 #

  Merhaba ben yaklaşık 18 gün sonra 18 yaşımı bitireceğim. Dayımı 4 yıl önce ilik kanserinden kaynaklı lösemiden kaybettim. Benim ise bir kaç aydır bir türlü durmayan burun kanamam, bacaklarım ve kollarımda uyuşma ve ağrılar var. Son derece halsiz ve iştahsızım (ailem fark etmesin diye yemek yedim diyorum ama yemiyorum). Geceleri sürekli terliyorum. Baş ağrımın dişimdeki telden kaynaklı olduğunu düşünüyordum ancak doktoruma sorduğumda 2-3 gün sürer ağrıların daha fazla sürmez dedi. Test yaptırmaktan çok korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

  • Özge 15/02/2015 #

   Evde oturun düzelir! Ben bizim toplumumuza inanamıyorum belirtiler var ama doktora gitmeye korkuyorlar unutmayın geciktiğiniz her saniye öyle bir hastalık varsa daha çok yayılmasına neden oluyor önce Allah size akıl fikir versin bence burada yazarak tedavi olamazsınız ayrıca her burun kanaması baş dönmesi kanser değil kendinizde şartlandırmayın.

 12. belinay 06/07/2014 #

  Merhaba ben 12 yaşındayım başım 2 haftadır düzenli olarak çok ağrıyor aileme söylüyorum uyku düzensizliğindendir diyorlar. Uyku düzensizliğim var çok uyuduğum halde sürekli uyuma isteği halsizlik oluyor. Adet kanamam çok oluyor, dişlerimi fırçalarken dişlerim kanıyor dizim çok ağrıyor hatta bir kere yürüyememiştim ağrıdan. Vücudumda da küçük kırmızı noktalar ve kaşıntı var sizce ne yapmalıyım doktora gitmeli miyim ve hangi doktora gitmeliyim?

  • kader 26/10/2014 #

   Hematolojiye gitmen gerek ailene söyle.

 13. esra 06/07/2014 #

  Ben 22 yaşındayım son zamanlarda halsizliğim ve çok fazla ateşim var. Birkaç kerede arka arkaya burun kanamalarım oldu. Yüzümde soluk biraz. Muayene olmalı mıyım?

  • Royal kelbek 05/02/2016 #

   Bu hayatta böyle şeyler belli olmaz muayene ol bence en kısa sürede

 14. gizem 13/07/2014 #

  Ben 19 yaşındayım. Bacaklarımda ve kollarımda yoğun kırmızı noktacıklar belirdi (bacaklarımı kaplayacak şekilde) kaşıntı yapıyor. Parmak ucundaki eklemlerim bile ağrıyor. Yemek yiyemiyorum kilo kaybım var sürekli yatmak istiyorum. Ayrıca sürekli bir baş dönmem var. Yani yukarıdaki belirtilerin 8’i bende mevcut. Test yaptırmalıyım ama korkuyorum. Sizce yaptırmalı mıyım?

  • ceylin 31/10/2014 #

   Bence bu belirtilerin en az ikisi bile olsa doktora gitmek lazım şuan benimde kuzenim lösemi daha şimdi öğrendim acısı gerçekten çok zor lütfen dualarınızı eksik etmeyin kuzenimden Allah razı olsun şimdiden.

  • Esra 18/10/2016 #

   Gizem merak ettim nasıl oldun aynı şikayetler bende de var

 15. Yiğit 15/07/2014 #

  Arkadaşlar ben 14/15 yaşlarındayım. Dişimi fırçalarken dişetlerim kanıyor (bazen) diş doktoruma bundan bahsetmediğim halde diş etimin kanamasını normal olduğunu çok fırçalamadığımı söylüyor. Bunun dışında bir belirti göstermedim. Bide dizimin üstünde bir morluk var çarptığımı hatırlamıyorum. Acil cevaplarsanız sevinirim.

  • birsu 11/08/2014 #

   Bir doktora görün kardeşim gözünü seveyim.

 16. utku 19/07/2014 #

  Öncelikle merhabalar. Haberlerde gezinirken ünlü bir sanatçının lösemi olduğunu gördüm ve merak edip bakmak istedim. Tesadüfen bu siteye girdim. Gerçekten çok faydalı bilgiler olmakla beraber kişilerin paylaştıkları da erken teşhis konusunda bilgilendirici olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler. Bu hastalıktan dolayı yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, hastalara da acil şifalar diliyorum. Yalnız yorumları incelediğimde 12-13 yaşındaki arkadaşların bile hastalık hastası diye tabir edebileceğimiz boyutlarda evhamlandığını hissettim. Yukarıda sayılan belirtilerden bende de düşündüğüm zaman en az 4-5 madde vardır. Erken teşhis tabi ki çok önemli ama lütfen bunu paranoya haline getirmeden çözelim. Her zaman iyi düşünelim ve iyi olsun. Buradan belki böyle konuşması çok kolay ama pozitif olmak çok önemli. Bilemiyorum yanlış mı düşünüyorum?

 17. selin 21/07/2014 #

  75 -80 yaşlarında bir ananem var kan tahlilleri çok yüksek çıktı ve doktor lösemiye dönebileceğini söyledi erken tesis konulursa kurtulma ihtimali var mıdır sizce?

 18. Fatma 22/07/2014 #

  Ben 12 yaşındayım. Başım her gün ağrıyor ve hep sinirlendiğimde ağrıyor. Midem sadece dün bulandı. Saçlarım çok dökülüyor. En büyük sorunum saçlarım gerçekten çok dökülüyor ve hissediyorum saçlarımda azalma var. Bacağım bazen ağrıyor fakat ağrıdığında çok şiddetli ağrıyor. Yerimden bir anda kalktığımda başım dönüyor. Nefesim bazen daralıyor. Bazen de kalbime sancı gidiyor (bu uzun süredir oluyor). Lösemi olabilir miyim?

 19. Fatma 22/07/2014 #

  Yaş 12, baş ağrısı (sinirlendiğimde), halsizlik, kilo kaybı, aşırı saç dökülmesi, bazen bacak ağrısı, mide bulantısı, dişimi fırçaladığımda diş eti kanaması, zor nefes alma, bir anda kalktığımda baş dönmesi, kalp sancısı, bunların hepsi maalesef bende var. Lösemi olabilir miyim?

  • Esma 13/02/2015 #

   Henüz yaşın 12 büyüyorsun sinirlendiğinde baş ağrısı normal diye düşünüyorum bilmiyorum. Bu kadar endişelenmene gerek yok halsizliğini sağlayacak bir aktivite var mı? Yani hani uykusuzluk veya okul ağır olabilir. Kilo kaybı diyorsun yemek sık sık yiyor musun? Bunlara bakmalısın. Aşırı saç dökülmesi demişsin maşa düzleştirici veya saçını yakacak bir alet kullanıyor musun? Diş eti kanaması demişsin dişlerin sık sık mı fırçalıyorsun veya fırçalama tekniğin nasıl? Bacak ağrısı demişsin büyüyorsun normal. Kalp ağrısı aynı şekilde büyüme aşamasındasın. Bir anda kalktığında baş dönmesi genellikle herkeste olur bunun nedeni vücudunda sıvı -adını unuttum- hareket etmediğin için ayağı kalktığında aniden hareket ediyor buda baş dönmesine sebep oluyor. Yani bu kadar panikleme bunlara bir bak ama eğer bunlar yoksa veya çok korkuyorsan git bir test yaptır.

 20. Fatma 22/07/2014 #

  Koltuk altlarının şiştiğini nasıl anlarız?

 21. Fatma 23/07/2014 #

  Bacağımda ve kolumda morluk çıktı. Ve bir yere vurduğumu hatırlamıyorum 🙁

 22. Gamze 01/08/2014 #

  Merhaba bana lütfen yardımcı olun benim kardeşim 3 yaşındayken yakalandı bu hastalığa ve Allaha şükürler olsun ki kurtuldu kemoterapi gördü 4 yıl. Şimdi 14 yaşında ama çok dengesiz besleniyor. Sürekli abur cubur yiyor. Arada annem zorla sağlıklı yemekler sıkıştırıyor ağzına. Ve bu aralar sürekli uyuyor ayakta olduğu zaman 8 saati aşmıyordur onda da telefonuyla sürekli. Ona dikkatli olmasını söylediğimde bağırıyor. Kan tahlili yaptırmasını istiyorum ama izin vermiyor. Bugün bir ünlünün kanserinin tekrarlaması sonucu vefat ettiğini öğrendim. Çok korkuyorum. Lösemiyi geçirmiş bir insanla ve hiç geçirmemiş bir insanın bu hastalığa yakalanma riski aynı mıdır? Ve tekrarlarsa tedavinin olumlu yanıt vermesi daha mı zor? Cevaplarsanız sevinirim iyi günler.

  • deniz 01/10/2014 #

   Kanser hücresi tam olarak geçmez önceden lösemi olduysa tekrar olma ihtimali yüksek olur. Zorla da olsa kan tahlili yaptırın.

  • aslı 05/10/2014 #

   Merhaba gamzecim. Senin duygularının aynısını bende yasadım, bilirim. Benim kardeşimde aynı senin dediğin gibi oldu. Benim kardeşim 16 yasında ve daha bu sene fark ettik, kardeşimin hastalığı tedavi suresi su an 7 ay oldu. Gecen ay biz ilik nakli olmasını bekliyorduk ama hastalığı tekrarlamış şimdi yine kemoterapi görüyor. % 21 tekrarladığı için çok yüksek bir rakam olmadığı için biraz şanslı çıktık. Su an kemoterapi görüyor tamamen hücrelerinde bitene kadar kemoterapi görecek ama doktor hücresinde bir iki tane kaldığını söyledi. Bu kemoterapisi bir doz daha ağırdı çok yoruyor ama iyileşecek inşallah, korkma inşallah bütün bizim kardeşlerimiz gibi olan hastalara Allah şifa verir inşallah. Bütün kardeşlerimize dua edelim.

 23. Ongun 04/08/2014 #

  Arkadaşlar, bu kadar önemli bir hastalık ile ilgili, o mudur, bu mudur, doktora gideyim mi diye sorulur mu? Elbette gitmelisiniz. Nezleden gripten, şansa bırakılacak bir şeyden bahsetmiyoruz. Kendinize gelin. Doktora gitmeli miyim diye soran herkes mutlaka, acil bir hematoloğa görünmeli.

 24. Metin 07/08/2014 #

  Arkadaşlar doktora gidin ihmal etmeyin Allah korusun okuduğum kadarı ile hepiniz daha çok küçüksünüz buradaki yazıları okudukça psikolojik sorunlarda yaşarsınız gidin ve önlemini alın sizler bizim geleceğimizsiniz Allah yardımcınız olsun dert verip derman aratmasın inşallah.

 25. birsu 11/08/2014 #

  Benimde 4 ay önce çok sevdiğim bir arkadaşım bu hastalıktan vefat etti ondan öncede aşağı yukarı 1 sene öncesi 8 yaşındaki kuzenim vefat etti lütfen yalvarırım daha çok acılarla karşılaşılmasın buradaki belirtileri yaşayan herkes bir doktora başvurun. Sağlık her şeyin başı kurban olduğum Rabbim herkese uzun ömürler ihsan eylesin.

 26. yasemin 17/08/2014 #

  Benim yeğenim 2 yaşında lösemiye yakalandı kolunun altında ve bacağında morluklar çıktı ve bende bu morlukları araştırdım ve lösemi olduğunu fark ettim hemen doktora götürdük. Sizde çok geç olmadan belirtileri varsa hemen doktora görünün.

 27. Bilgekaan 19/08/2014 #

  Ben 14 yaşındayım burnum arada bir kanıyor baş dönmesi ve ağrısı var. Biraz ateşim var kilo kaybı falan yok halsizlik var ve isteksizlik durumu var doktora gitmeli miyim bende lösemi var mı?

 28. dd 20/08/2014 #

  Merhaba 11 yaşındayım gece terlemeleri diz ağrılarım şiddetlenebiliyor kimyasal maddelere büyük oranda alerjim var ateş ve burun kanamam yok ama kalbim oldukça fazla çarpıyor bir kaç gün önce kalbim sıkıştı. Hala alerji uzmanına ve kan uzmanına gitmedim dün ben yatarken abim dizimin hemen üstündeki morlukları görmüş. Yemek yemiyorum annem iştah açıcı şuruplarıyla büyüttü ama bir tık bile yapmadı ayrıca annem genetik anemi hastası. Nefes darlığım çok sanki bir yerden bir yere gitsem halsizim ve hep yorgun hissediyorum ailem eklem ağrılarımı biliyor ancak doktora gitmedim. Gerçekten bir yere vurdum kolumu hemen yaralanıyorum. Gerçekten kalp akciğer ve böbrek sorunlarını bu sene art arda hastalandım. Böbrek hastalığıma kan testi ilk kez yaptırdım ancak tam ne kansızdım ne normaldim ailem fazla benle ilgilenmiyor bende baş dönmesi oluyor fakat anlayamadım aileme söyleyeyim mi? Bilemedim lösemiyim diye çok korkuyorum hayatım mahvolabilir.

 29. sude 22/08/2014 #

  Kuzenim 9 yasında anaokuluna başlamadan bir kaç hafta önce diş ağrımasından doktora gitti sonra lösemi teşhisi konuldu atlattı ama bunu yaşayan birçok kişi var ve Allah onlara sabır ve şifa versin.

 30. Merve 26/08/2014 #

  Ben 17 yaşındayım, aşırı bacak ağrısı çekiyorum ve kollarımda morarmalar var nasıl olduğunu anlamadan oluyor sık sık değil ama. Çok saçlarım dökülüyor kansız olmadığımı söylüyorlar ama iştahsızlık ve kilo kaybım da var bunlar normal şeyler mi bu yaşta yoksa doktora gitmem ciddiye almam gerekir mi?

 31. Aslı 26/08/2014 #

  Doktora gitmeli miyim de ne demek. Tabi ki hemen gitmelisiniz bu hastalık çok sinsi hemen ilerleyebiliyor fakat erken teşhiste tedavi edilebiliyor, yarın çok geç olabilir.

 32. Eray 26/08/2014 #

  Merhaba ben 14 yaşındayım benim yazın burnum çok kanıyor önemli midir lütfen cevap yazın.

 33. yeliz 29/08/2014 #

  Benimde saçlarım aşırı dökülmeye ve azalmaya başladı, karnımın üstünde de ufak kan noktaları belirmeye, aşırı derecede sırt kaşıntısı var, halsizlik ve yorgunluk sürekli, bas ağrısı şiddetli oluyor olunca. Acaba lösemi yada başka ciddi bir problem ne olabilir.

 34. maşide 04/09/2014 #

  Arkadaşlar ben bu hastalıktan 6 yaşında yeğenimi kaybettim 4 sene öncesi ve şuan eniştem yani yeğenimin babası lösemi. 5 gün önce öğrendik ailece hepimiz perişan olduk yeğenimin acısı özlemi geçmeden 2.inci bir acı. Allahım kimseye vermesin böyle acı sizden ricam bu belirtileri olanlar lütfen ihmal etmeyin erken teşhis önemli eniştem için dua eder misiniz rabbim nerde varsa herkese şifa versin.

 35. yüsra 07/09/2014 #

  Lösemi için özel bir şey yapılmadı ama kan tahlili hep yapılıyor sorun olur mu?

 36. Esra 07/09/2014 #

  Benim bacağımda küçük ve bir kaç tane büyük morluklar olmaya başladı ilklerde bir yerlere vuruyorum sandım zamanla artıyor. Ve genellikle kendimi halsiz hissediyorum. Gözümde miyopluk var ama bazen durduk yere ağrı giriyor ama iştahım yerinde belirtiler tam olarak tutmuyor. Sizce yine de gidip doktora başvurmalı mıyım?

  • Yaren 09/09/2014 #

   Gitmelisin.

 37. Yaren 09/09/2014 #

  Arkadaşlar benim kalp çarpıntım oluyordu doktora gittik bir şey çıkmadı emara girdim normal çıktı sonra psikoloğa gitsin hastalık hastası olmuş dediler bende her gördüğüm hastalığı ya bende varsa diyorum 12 yaşındayım önce tümöre odaklandım yoktu sonra kalp yetmezliğine odaklandım yoktu şimdide buna odaklandım sadece kalp çarpıntım var bazen akşamları oda o kadar sizce psikolojik midir lütfen cevap yazın?

  • Özge 15/02/2015 #

   Canım ben 20 yaşındayım geceleri çarpıntı ölüm ve hastalık korkusu bende de var bunlar panik bozukluk nedenleri kafaya takmadığın zaman başka şeylerle meşgul olduğun zaman stres sinir yapmadığın zaman geçer göreceksin.

 38. Orhan 10/09/2014 #

  Arkadaşlar 14 yaşındayım sadece sağ bacak diz kapağımın hemen altında iki tane morluk, sağ kolumda dirseğimin hemen yanında iki küçük morluk ve sol kol dirseğimin yanında 1 morluk daha var. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

  • Mehmet 13/07/2015 #

   Merhaba Orhan. Lösemi teşhisini koyabilmek için sorman gereken çok soru var. Mesela dirsekleri ve dizini bir yere çarptığını hatırlıyor musun? Sadece bu morluklar mı oluyor? Diğer belirtilerle var mı neler? Vs vs . Bende senle aynı yaş sayılırım. Benim de dizimde çoğu zaman fark etmediğim morluklar çıkıyor. Arkadaşlarıma sorduğumda bana düştüğümü hatırlatıyorlar. Eğer başka belirti yoksa bence değilsindir. Olsan bile korkma zaten çoğu kişi kurtuluyormuş. Ama her ihtimale karşı doktora gitmeni öneririm. Doktora görünmekten zarar gelmez. Allah herkese şifa versin.

 39. Aleyna 14/09/2014 #

  Ben üç ay önce diyete girdim ondan öncesinde hiç bir şeyim yoktu ilk iki ayında 16kilo verdim ondan sonra diyeti bıraktım. Simdi istem dışı kilo veriyorum yüzüm iyice çoktu. İştahsızım kollarım ve özellikle bacaklarımda morarmalar var ciddiye almamıştım bu yazıyı okuyana kadar ve çok aşırı halsizim normalde hiç uykuyu seven biri değilimdir ama bu ara kafamı kaldıramıyorum özelikle bir gece terlemem yok ama her uyuduğumda su gibi kalkıyorum sizce ne yapmalıyım.

 40. ilknur 30/09/2014 #

  İyi akşamlar. Bir şey sormak istiyorum. Lösemi normal bir kan testinde yani demir eksikliği var mı yok mu diye bakılan bir kan testinden olup olmadığı anlaşılıyor mu?

 41. Buse 08/10/2014 #

  Merhaba, ben Buse. 15 yaşındayım yaklaşık 7-8 ay önce ateş, gece terlemesi, halsizlik, güçsüzlük, kilo kaybı, iştahsızlık, kemik veya eklemde ağrılarım vardı. Doktora gittik tahlil falan yaptılar ve bana kanser başlangıcı teşhisi konuldu. Onun yanı sıra “romatizma” dediler. Bugün bacak romatizmamın 7. iğnesi vuruldu. Annem gil geçti falan diyor ama hala bazı belirtilerini taşıyorum. Saçlarım çok fazla dökülüyor ve midem sürekli bulanıyor. Bir kaç gün sonra tahlil vermeye gideceğiz. Beyaz Küre’min düşüp yükselmesiyle oluştu bu. Sizce hala lösemi miyim?

 42. hilal 17/10/2014 #

  Bana yardımcı olun lütfen aşırı derecede halsizlik yorgunluk yaşıyorum bacaklarım sabah kalktığımda mosmor oluyor iki gün önce doktora gittim kan değerlerinin çok düşük olduğunu dalağımın normal boyutun çok üstünde olduğunu söyledi bende çok tedirginim lösemi konusunda yaşım 22.

 43. buse 24/10/2014 #

  Öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim kızım 8 yaşında ve yüksek ateşten karin ağrısından dr götürdük ve ultrason da dalak ve karaciğer büyümesi vardı lekosit değerleri de düşüktü fakülteye sevk ettiler gittik ve bulgulara rastlandı ve simdi pazartesi ilikten sıvı alınacak bu durumu yasayanlar yazsın sonucun lösemi çıkması yüzde kaç.

  • Cemile 09/10/2016 #

   Buse hn merhaba, yazı ve yorumunuz dikkatimi çekti, uzun zaman olmuş ama sonucunun ne çıktı, ne gibi tedaviler yapıldı, 7 yaşına yakın oğlumun dalak ve karaciğer büyümesi lenfoditler ve kan sayımında çok yüksek çıktı, çok endişeliyim çok korkuyorum,

 44. aleyna 25/10/2014 #

  Ben 12 yaşındayım bacaklarda morarma baş dönmesi halsizlik iştahsızlık nefes darlığı bulanık görme ve bazen de aşırı yoğun kalp çarpıntısı oluyor ne yapmalıyım ?

 45. kader 26/10/2014 #

  Bana dua edin yarın lösemi miyim yada değil miyim doktor söyleyecek, ilik testi yaptırmıştım.

 46. vahdettın avsar 01/11/2014 #

  Dun benim kızıma da lösemi teşhisi kondu. Hastanede su an kan ve ilaç tedavisi başladı. Allah kimsenin basına vermesin. Ben ne yapacağım nasıl dayanacağım bilmiyorum.

  • Özlem 25/07/2016 #

   Çok geçmiş olsun Allah sabrını veriyor benim de 7 yaşında kızım lösemi.

 47. semanur 12/11/2014 #

  Merhaba ben semanur 18 yaşındayım. Benim 4 yıldır kansızlığım var hiçbir doktor sebebini bulamadı kanım kendi kendiliğine düşüyor 1 hafta önce 6.5 iken bugün yaptırdığım test sonucunda 6.3 çıktı iştahsızlık gözlerimde bazen bulanma aşırı halsizlik uyku bozukluğu ve gece bazen terlemeler var lösemi olabilir miyim?

 48. Beyza 21/11/2014 #

  Merhaba, benim kalp çarpıntım var ve başladığında 3 gün falan sürüyor, birkaç ay bacağımda birden bire bir ağrı oldu ve 2 hafta sürdü, başımda ağrıdığı zaman 2 gün sürüyor kafamı oynatamıyorum, aşırı halsizliğim var ve 4 gün boyunca yemek yemediğim oluyor iştahsızlıktan, sizce ne yapmalıyım?

 49. gamze 25/11/2014 #

  Ben 12.sınıf lise öğrencisiyim sürekli koşturmaca halindeyim halsizlik baş ağrısı, uykusuzluk, baş dönmesi, güçsüzlük, nedensiz kilo kaybı iştahsızlık ve saçlarımda acayip dökülme var acaba lösemiyim?

 50. Merve 04/12/2014 #

  Merhaba bugün en değer verdiğim ve çok sevdiğim arkadaşımın bu hastalığa yakalandığını öğrendim. Şuan hastanede ve sürekli geçmeyen yoğun ağrıları var lütfen Allah rızası için dua edin bütün hastalarımıza. Allah kimsenin başına vermesin. Ben ne yapacağımı nasıl dayanacağımı bilmiyorum. Dua etmekten başka çarem yok sizlerde dualarınızı eksik etmeyin.

 51. büşra 08/12/2014 #

  Merhaba son 3 4 gündür göğsümde küçük kırmızı noktalar var bugünde arkadaşım fark etti karnımda kasıklarıma doğru inen ve belime sırtıma doğru devam eden çatlak gibi morluklar var sürekli baş ağrısı yaşıyorum. Çok aşırı uyuduğum halde hala uykusuzluk yaşıyorum ve kendimi uzun zamandır halsiz hissediyorum bir kaç hafta öncede göğüslerimde aşırı bir şişkinlik vardı şişlik indikten sonrada noktalar ortaya çıkmaya başladı aşırı dikkatsizleşmeye başladım odaklanma problemim oluştu yürümek bile zor geliyor. Yaklaşık 2 ya da 3 hafta önce merdivenden düşmüştüm ayağımı burkmuştum ilaçlar ve kremler kullandım ama ağrımda hala geçmedi kemiğimin acıdığını hissediyorum. Ailemde de kanser çok yaygın babam ve annemde kanser hastasıydı babaannem annem ve amcalarımda kanser hastasıydı.

 52. nuray 10/12/2014 #

  Ben 1 ay önce lösemiden annemi biz hastaneye safra kesesindeki taslar için yatırdık. Ateş aşırı terleme vücutta beneklenme boyunda şişkinlik karin ağrısı vardı. Vücuttaki beneklenme için madalyon hastalığı dendi. Ne zamanki doktorumuz kamera ile giriş yaptı o zaman akciğerlerinde problem olduğunu gördü. Sonra araştırmaya alındı trombositleri çok düşük lokositleri çok yüksek çıkmaya başladı. Hastalığının kaçıncı asama olduğunu öğrenebilmek için eklem yerlerinden ilik alindi maalesef biz çok geç fark ettik ve annemi 10 gün içinde kaybettik.

 53. nuray 15/12/2014 #

  Allahım beni hem annesiz hem babasız bıraktı babamı 2 yıl önce kalp krizinden anemide akut lösemiden kaybettim her şeyim gitti simdi korkuyorum çocuğum var lösemi genetik olabilir mi kan gurubumuz ayni annemle ayni kaderi paylaşmış olabilir miyim?

 54. hatice 27/12/2014 #

  Arkadaşlar acım çok büyük 20 gün önce eşimi akut lösemiden kaybettim.53 yaşındaydı 2 tane çocuğum yetim kaldı. Öyle bir sinsi hastalık ki 100 kiloluk bir insanı 35 gün içinde aldı götürdü. Diş çektirmesiyle başladı dişinin kanaması durmadı acile gitti kan tahlilleri yapılınca doktor inanamamış bu hastalık sende olamaz. Hiç rahatsızlığın var mı diye eşime sormuş ne rahatsızlığı turp giyim çalışıyorum ben demiş. Doktor direk yüzüne sen kan kanserisin deyince inanamamış ve hematolojiye yatırdılar. Löseminin en kötüsüne yakalanmış. Allahlım mekanını cennet etsin. Gençler sizlerden tek isteğim ne olur kan merkezlerine gidip gönüllü kan verin bir gün size de kan gerekebilir.

 55. ozge 10/01/2015 #

  Ben nisan ayından beri bu hastalıkla uğraşıyorum. Milyonda bir görünen bir hücre kanseri benimkisi. Vücudumda yaralar çıktı ama su bir gerçek bu hastalıkta moral çok önemli 2 yaşında bir kızım var o olmasa belki savaşamam. Ailem yanımda sürekli hemotorjiye gidiyorum çapaya okmeydana, doktorlar bunu yenmemin ilacı moral diyor. Allah herkese acil şifa versin herkese geçmiş olsun.

 56. gamze 18/01/2015 #

  Arkadaşlar merhaba ayni belirtiler bendede var doktora gittiğimde kan alıyorlar ama her şey normal sürekli ağrılarım oluyor.

 57. gamze 18/01/2015 #

  Birde çok fazla kilo kaybı yaşıyorum zaten 47 kiloydum şuanda 43 kiloyum ve hiç yemek yiyemiyorum sanki karnım şiş tıka basa dolu gibi hissediyorum kendimi.

 58. ezgi 25/01/2015 #

  Merhaba ben 17 yaşındayım kafamda şişme oluyor düzensiz ve 7 günden fazla adet kanamalarım oluyor bazen az geliyor bazense çok yoğun bir şekilde. Boynum kollarım kısaca eklem yerlerimde ağrılarım çok oluyor ve vücudum çok çabuk morarıyor kırmızı nokta oluyor ara sıra ama kayboluyor. 1 haftaya ben ne doktoruna gitmem lazım ve bunun için ne yaptırmam lazım burnumda çok kolay kanıyor ve çok zor duruyor kanamalarım.

 59. gamze 25/01/2015 #

  Arkadaşlar bu saydığınız belirtilerden kilo kaybı dışında hepsi var. Tahlillerimi yaptırdım sonuçlarını bekliyorum. Allah yardımcımız olsun.

 60. mrv 04/02/2015 #

  Ben şuan 15 yaşındayım 2-3 yıl oldu atlatalı ama bazı belirtiler var çabuk yoruluyorum başım çok ağrıyor halsizlik bacaklarımda morarmalar falan bazı şeyler var. Ailemin yeniden üzülmesini istemiyorum. Tekrarlayacağını sanmıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

  • melike 21/02/2015 #

   Merve bence bir doktora gitmelisin tekrarlama riski olabilir ve tekrar tedaviye ihtiyaç duyulabilir. Ailenden saklamamalısın. Anlıyorum seni tekrar üzülmelerini istemiyorsun ama eğer tekrarlamış ise tedaviye başlanmazsa eğer ilerleyebilir. Doktora gitmelisin.

 61. masal 10/02/2015 #

  Ben 18 yaşındayım baş ağrısı bayılma 74 kilodan bir an 58 kiloya düştüm iştahsızlık vücutta kitle bunların hepsi bulunuyor doktora gitmeye korkuyorum ama bu aralar ayağa kalkacak hal bile bulamıyorum gözlerim kararıyor ailem üzülerek diye onlara da bir şey diyemiyorum zaten akrabalarımın birçoğu kanserden vefat etti.

 62. azer 15/02/2015 #

  Çok basit dahiliye uzmanına görünün ve bir kan sayımı yaptırın.

 63. zeliha 21/02/2015 #

  3 yıl önce annem KML teşhisi aldı. A.TIP HEMATOLOJİ de takip ediliyordu. 2014/15 Aralık ayında her şey yolunda denilerek kullandığı ilaca yeni dozlama yapıldı. 2015/1 Ocak ta aşırı halsizlik ve nefes darlığı 2015 /20 Ocak hastane kontrolü ve 265.000 lökosit sayımı ile hastanenin ilgili bölümüne yatış yapıldı.

  Sonuç KML dönüşmüş AML tanısı. 31 gündür hastanedeyiz. Lökoferez, Kemoterapi, yüzlerce enjeksiyon, boyundan açılan katater. Morali iyi şişlik ve tokluk hissine rağmen verilen her lokmayı itirazsız yiyor. Kilo kaybı yok. Ülkemizin en büyük sorunu hasta ve yakınlarına hastalıkları hakkında bilgi verilmiyor olması.

  Süreci kestirebilmek elbette mümkün değil, ancak ilmi ve insanlığını bu işe adamış hekimlerin öngörüsü mutlaka vardır. Aşılacak safhalar da, hasta yakınına bilgi aktarımı kaçınılmaz olmalı.

  Tanrı hepimize yardım etsin. Trombosit ve kan desteği için ciddi zorlanmalar yaşıyoruz. Maalesef eğitimi eksik bir toplumun kaçınılmaz gerçekleri bunlar. İşin maddi yıkımını umursamıyorum bile. Manen ayakta kalmamıza yardım etseler yeter. Ancak doğru zamanda doğru hekimle ve doğru bilgiyle mümkün bu da.

 64. melike 21/02/2015 #

  Merhaba ben melike 14 yaşındayım. Size hikayemi anlatmak istiyorum. Bir gün şiddetli bacak diz ağrılarından uyuyamadım. Ailem fazla ciddiye almadı. 2. gün yine aynı ağrılar hemen hastaneye gittik ve hemogram (kan) aldılar. Değerlerimin çok fazla düştüğünü ve çok karışık olduğunu söylediler bir de romatizma var dediler. İğne aldık geçmedi sonra 1 hafta boyunca her gün 6 tane iğne ile ayakta zor duruyordum. Bu bir hafta içinde ise başım ve gözüm şişti korkuyorduk çok. Başka bir hastanede 20 tüp kan aldılar ve lösemi olduğum ortaya çıktı yaklaşık 9 ay tedavi aldım. Sonra hastalığım nüks etti. Şuan hastaneden yazıyorum nakil oldum ve allahın izniyle iyileşiyorum çok zor bir hastalık fakındayım ama tedavisi olan bir hastalık bununda farkındayım. Ama geç sonuçlanırsa kötü vakalara riskler olan bir hastalık bu. Ben bu hastalıktan hastanede çok arkadaşımı kaybettim çok üzgünüm çok geç kalmışlardı. Eğer belirtisi oluyor ise hemen bir doktora başvurulmalı ve tedaviye başlanmalı. Başvurulmadığı takdirde hastalık vücutta ilerler ve tedavisi cevap vermeyebilir. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

 65. ezgi 22/02/2015 #

  Benim bacak ağrılarım oluyordu. 3 tane hastaneye gittim hiçbir şey çıkmadı. Kan aldılar yine bir şey çıkmadı. Geçen sene çok az durduk yere burnum kanıyordu sürekli uykum var halsizim başka belirti yok ama löseminin mutlaka bir belirtisi oluyor mu kronik lenfablastik lösemide olmuyormuş yıllar sonra fark edilebiliyormuş.

  • Hatice 15/12/2016 #

   Tekrar gittiniz mi bende de oluyor gidiyorum bir şey cikmiyor

 66. busra 26/02/2015 #

  Merhaba ben 22 yaşındayım. 5 ay önce falan bacaklarımda oluşan sebepsiz morluklar vardı ama şuan geçti. Ciddi derecede büyük morluklardı halsizlik yorgunluk hala devam ediyor. Çalıştığım cin diyorum ama yorucu bir isim yok.

  • Özlem 25/07/2016 #

   Benim de kızım 7 yaşında sırf bel ağrısından Dr götürmedim sonra kolum bacağımda dedi artık hafife almadık dedik bir Dr gitme zamanı gittim beni ortopediye yolladılar çocukla.. baktı etti bir şey demediler direk çocuk kliniğinde yolladılar ve kan aldılar iki saat içinde çocuğun lösemi olduğunu öğrendik.. Böylelikle hemen tedaviye başlandı ve şu an çok şükür ki her şey yolunda.. son terapilerdeyiz Allah herkese acil şifalar versin çok zor bir dönemden geçtik.. Hemen Dr gidilmesini tavsiye ederim bende illaki kemik ağrısından dolayı.

 67. hulya 03/03/2015 #

  Ben 1 ay önce kardeş dediğim arkadaşımı kaybettim lösemiden. 22 yaşında. Hem de 1 haftada. Son 2 aydır ara sıra çok küçük ağrıları oluyordu diş eti kanaması vardı onun dışında hiçbir belirti olmadığı için hiç bir şey anlamadık. Hastaneye yattı ziyarete gittim rengi bembeyazdı. Ertesi gün bilinci kapandı gözleri görmemeye başladı. Kimseyi tanımadığı için kendine ve çevreye zarar vermeye başladı. Sürekli uyutuluyordu. Sonraki 5 gün vücudunun çeşitli yerlerinde kanamalar başladı en son beyin kanaması geçirdi. uyutulurken 1 kere kemoterapi verildi bir daha da uyanamadı. Zaten son 2 gün beyin ölümü gerçekleşmişti. Bu kadar hızlı ilerledi işte. Küçük ağrılarınızı ihmal etmeyin hemen doktora görünün.

 68. Melike 07/03/2015 #

  Merhaba, ben anemi hastasıyım. Vücudumda iki sefer lenf bezleri şişti fakat zaman sonra ikisi de geçti. Sürekli halsizlik, iştahsızlık, baş dönmesi yaşıyorum ve kollarıma biri hafifçe dokunduğunda bile acımaya başlıyor başlıyor ama vücudumda morluklar yok. Yine de hasta olabilir miyim?

  • pemra 26/11/2016 #

   Sızın yasadıklrarınızın aynısını bende yasıyorum.Bır tek morluklarım yok

 69. çağla 08/03/2015 #

  Merhaba ben 22 yaşındayım 7 ay önce normal doğum yaptım ve % 30 luk kanım % 15 e düştü hastaneden nefret ettiğim için hemen çıkmak istedim. Fakat doktorlar kan takmaları gerektiğini söyledi ve çok ısrar edildi ama ben kabul etmedim imza atıp çıktım ama çok pişmanım ve korkuyorum yüzümün rengi yok iştahsızım yesem de kilo alamıyorum. Geceleri sol bacağım ve kol ve parmaklarım uyuşuyor ve kalktığımda birkaç yere düştüm hissetmediğim için başım dönüyor ve uyuyamıyorum bebeğime bakıp ağlıyorum doktora gitmek istemiyorum.

 70. nur 12/03/2015 #

  Merhaba ben 20 yaşındayım. 3 yıl önce boynumda şişlik kilo kaybı gece terlemesi gibi şikayetlerle doktora başvurdum lösemi tanısı konuldu ilk. Ama ilik verdikten sonra sadece takibe alındım ilk başta haftalık sonra aylık en son yılda bir kez gelmem söylendi. Ocak ayında gittim kan değerlerim normal çıktı. Ama son üç haftada belirtiler tekrar ortaya çıktı iki haftada 7 kilo birden verdim gece terlemelerim çarpıntım oluyor tansiyonum sık sık düşüyor diş eti kanamalarım ve aftlarım var tekrar da gitmek istemiyorum bir anda düşer mi kan değerleri?

 71. gizem 15/03/2015 #

  Ben 21 yaşındayım ve ben daha önce kalp rahatsızlığı geçirdim. Soluk yüzüm ve eklemlerimde ağrı var. Burun kanamalarım çok oluyor ve durmak bilmiyor. Diş etlerimde kanama var halsizlik çabuk yorulma bazen baş dönmesi oluyor ve korkuyorum bunlar bir lösemi habercisi olabilir mi?

 72. Yelda 03/06/2015 #

  Benim de halsizlik iştahsızlık bacaklarımda ağrı kansızlık kalp ağrısı zor nefes alıp verme burun kanaması (sürekli) baş dönmesi oluyor. Sizce hastaneye gitmeli miyim? Ya da bu bir kanser belirtisi mi?

 73. melike 27/06/2015 #

  Merhaba yelda kesinlikle bir doktara görünmelisin ihmal etmeye gelmez.

 74. Rıza Koçak 01/07/2015 #

  İçinizi karartmayın. Güçlü, dik durun! Erken teşhis çok önemli dostlar. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için yılda bir defa da olsa genel sağlık taraması yaptırın. Ne var ne yok erkenden ortaya çıkar. 99-2000 de lösemi tedavisi gördüm ve yendim. 23 yaşındayım şu an, gayet sağlıklıyım. Bu iş internette araştırmakla olmaz, gidin ve test yaptırın. Lösemiyseniz de dik durun. Çaresiz bir dert değil.

 75. MERVE 29/07/2015 #

  Ben 20 yaşındayım ve sürekli üzerimde yorgunluk ve sürekli bayılmalarım var doktora gittiğimde B12 eksikliği dediler şu anda sürekli kırmızı noktalar çıkıyor kolumda bacağımda ve kalp çarpıntıları da sizce nasıl bir hastalığım olabilir doktorlar B12 eksikliği diyorlar ama açıkçası güvenemedim tekrar gidicem.

 76. nazmiye 04/08/2015 #

  Ben 21 yaşındayım lise 2 de yakalandım beyaz kanım düşükmüş erken teşhis hayat kurtarır ben kurtuldum oturarak geçmez belirtiler olmasa bile gidin beklemeyin genel muayenenizi yaptırın ben şuan hayatimi yeni teşhise borçluyum.

 77. Hayat 20/08/2015 #

  Hangi hastalığı araştırsam kendimde olduğunu sanıyorum bilmiyorum psikolojik mi.1 aydır saçım cidden çok dökülüyor, bacak ağrıları zaten vardı gittim magnezyum eksikliği varmış ilaç yazdı. Anemi var ayrıca Talasemi taşıyıcısıyım. Kan hapı da kullanıyorum. Boynum da geçenlerde şişlik ve acı hissetmiştim fakat ertesi günü doktora gittiğimde bir şey olmadığını söylediler. Kolay yaralanma evet var ama benim sakarlığımdan olduğunu düşünüyorum. Halsizlik evet var. İştahsızlık bu aralar olmaya başladı şu 2 haftadır. Ayrıyeten az biraz yemek yesem bile midem bulanıyor çok. Kusma isteği var fakat olmuyor maalesef. Şişkinlik hissediyorum evet rahatsızlık da oluyor bu yüzden. Yıllardır başım da düzenli olarak ağrır. Geceleri zaten bu sıcaktan mi bilmiyorum artık nefes alamayacak düzeye giriyorum. Kalkıp pencerede soluklanıyorum o derece. 1 yıla yakın kalp çarpıntısı var sebebi kansızlık olduğundan. Fakat şikayetler yüzünden doktora gitmekten bıktım artık…. Allah şifa versin herkese. Sağlık cidden boşluğa gelmiyor. Bir gününüzü ayırıp doktora gitmeniz tavsiye ediyorum.

 78. Tarık 29/08/2015 #

  Öncelikle herkese merhaba.
  Benim hiçbirşeyim yokken birden bir bacak ağrısı başladı. Fazla dikkate almadım. Sonradan aşırı şiddetlendi ve ben ortopediye başvurdum. MR felan cektiedim Sonra bana bel fıtığı tanısı koydular yolladılar.bende buna yoğunlaştım ve bel fıtığı üzerine araştırmalara başladım. Doktora gittiğimde ilaç iğne vs. Yazıp yolluyordu. Tani bu sırada benim ağrılarım çok şiddetlendi ve 1 ay boyunca hiçbir gwcw uyuyamadım. Sonra fizik tedaviye başladım. Fizyoterapist sonra farkettiki bu mr daki fıtığınla senin verdiğin tepki fazla dedi. Çünki ben aşırı topallamaya başlamıştım.. sonradan beni bir doktora yönlendirdi yeniden MR çekindim ve inanılmaz şekilde büyüyen bir tümöre denk geldik 1 ay önce belli olmayan yani 1 ay içinde yayılmış. Bu tümörün bir kısmını amaliyat ile aldılar geri kalan kısmına ise radyoterapi başlattılar. Lösemi tanısı kondu ve kemoterapide alıyorum şuan. Diyeceğim şu ki. HER NE OLURSA OLSUN UFAK BİR AĞRIYI DAHİ HAFİFE ALMAYIN ERKEN TEŞHİŞ ÇOK ÖNEMLİ.

  • emine 03/08/2016 #

   Şu an nasılsınız,durumunuz nedir?

 79. özlmm 15/10/2015 #

  Merhabalar herkese. Ben 26 yaşındayım 4 aydır lösemi tedavisi görüyorum. Benim hastalığım aşırı derecede halsizlik iştahsızlık yorgunluk üzerine çıktı. Ve hastalıktan 2 ay önce kan tahlili yaptırmıştım her şey normaldi. Ne olduysa 2ay içinde oldu. Şu an tedavi görüyorum şimdilik her şey yolunda Allaha şükür. Bu hastalığa yakalananlar unutmayın ki her şeyin başı moral. Ben canım eşim ailem ve çok sevdiğim mesleğim olan öğretmenlik sayesinde atlatıcam inşallah. Unutmayın ki Allah var dert yok.

 80. Filiz 18/10/2015 #

  Merhaba arkadaşlar neredeyse bütün yorumları okudum kardeşim 10 yaşında ve burun kanaması şikayeti ile doktora gittik. Şu anda lösemi başlangıcından şüpheleniyor çeşitli testler tekrarlanıyor ve testler yapılıyor çabuk yorulma burun kanaması ve fazla terleme var, tam teşhis koymaları ne kadar zaman alır ve başka bir hastalık olma ihtimali nedir sizce?

 81. Rupert 02/11/2015 #

  Sağlıklıyken düzenli kontrol yaptırıyor insanlar fark etmedikleri bir şey olursa önceden müdahale edilsin diye. Buradaki adam diyor ki başım ağrıyor burnum kanıyor yemek yiyemiyorum doktora gideyim mi. Gitme. Ne gerek var ölünce gidersin. Gribi nezleyi internetten aradın hadi diyelim, bu kadar ciddi hastalıklara buradan cevap bekliyorsunuz valla bravo.

 82. Yusuf 14/12/2015 #

  Benimde 6 yıldır sevdiğim kız 1 yıl önce hastalandı çok aniydi; lise son sınıfım şunu anladım ki o koridorlara girilmeden anlaşılmıyor hayatın acı yönü. Ama bunlar sizi yıldırmasın inşallah sınavda tıpı kazanıp onkoloji üzerine devam edeceğim,yaşamayan anlayamaz derdimizi; sizden naçizane isteğim gidin ve sıklıkla kan verin kontrollere gidin zaman kaybetmeyin. Hepimizin ALLAH yardımcısı olsun. Rabbim insana kaldıramayacağı zorlukla sınamaz, atlatacaksınız. Bir şey daha öğrendim ki her şeye şükürler olsun demek gerek. Geçecek kardeşlerim bu günlerde geçecek ALLAH’ın izniyle…

 83. Hasan 04/01/2016 #

  Rabbim tüm hastalara şifa versin kimseyi hastane kapılarında çaresiz bırakmasın.

 84. Sümeyye 11/03/2016 #

  Slm benim kızımın birkaç ay önce başlayan diz topuk ağrısı ile Dr götürdük romatolojiye yönlendirdi sonra birkaç test dün hematolojiye gönderdiler kemik iliğimizden örnek alınacak dualarınızı bekliyorum.

 85. Harun 18/03/2016 #

  Benim 2 hafta önce kolumda morluk vardı gittikçe büyüyor ve dizimde şişlikler var sebepsiz yere arada sırada burun kanamam var krem kullanıyorum ailem şişliklerden ve morluklardan haberi yok mor olan bölgede küçük bir şişlik var yaşım 15 ve iyi besleniyorum iştahsızlık filanda yok dermatolejiye gitmeyi düşünüyorum

 86. behçet kaya 18/05/2016 #

  Selam benim oğlum 17 yaşında ilk önce bel ve diz ağrıları başladı doktora gittik bel zedelemesi var dedi ilaç yazdı bir süre kullandı hiç yararı olmadı ateş gece terlemeleri başladı güz şişlikleri ve halsizlik bütün bunlar olurken bizde dahiliye gastroloji nefroloji hematoloji kliniklerine muayene ettirdik hiç biri tanı koymadı en son romotolojiye gittik kan kanseri dediler en çok üzüldüğüm teşhis in geç konması oldu şu an tedavi ediliyor allaha şükür iyi ihmal etmeyin erken teşhis hayat kurtarıyor.

 87. Rya 25/06/2016 #

  Merhabalar 28 yaşındayım ailemde çok fazla kanser hastası var ben taşıyıcı talesimi hastasıyım yıllardır vücudumun her yerinde ağrılar oluyor kollarım bacaklarim çok fazla ağrıyor ve nedeni bilinmiyor romatolojiye gitmem gerektiğini söylediler kansızlık ve baş dönmesi halsizlik kusma için de hematoloji ye gitmem gerekiyormuş çok zayiflamiyorum ama birden 2 3 kilo veriyorum sürekli halsizim acaba doktora gittiğim zaman benim isteğimle lösemi için hangi testler yapmamız gerekiyor isteğimle bu testler yapilabiliyor mu?

 88. Nilesa 28/06/2016 #

  Allah bütün hastalara şifa versin en kısa zamanda.

 89. Şentürk 06/07/2016 #

  Merhaba, benim de oğlum 17 yaşında, şiddetli karın ağrısı yüzünden hastaneye gitti. Kan değerleri anormal çıktı. Bugün ilikten örnek alınacak. Biyopsi sonucuna göre kesin teşhis konulacak. Allah tüm hastalara şifa versin.

  • Ferhat 04/11/2016 #

   Benimde öyle oldu ama şiddetli değil ve kan değerim yüksek çıktı sadece ondan sonra başka olumsuz şey olmadı biyopsi alıyorlar 2 gün sonrada belden sıvı ve 12 tüp kan alıyorlar bana lösemi tanısı düşünüorlar ama belirtilerinin hiçbiri yok çok şükür sadece moralinizi yüksek tutun bu benim 2.gecem

 90. yıldız 20/08/2016 #

  Merhaba benim bacaklarımda morarmalar oluyor ama çarptığımı hatırlamıyorum bazı yerlerde kızarıklarda oluyor nedeni ne olabilir

 91. Medine 22/08/2016 #

  Merhabalar oglum 2 yasinda hic uyumadigi kadar cok uyuyor ve ikide bir kafasini bi yerlere koyma ihtiyaci hissediyor bazende basini tutup acidigini soyluyor halsizligi beni huzursuz ediyo burun kanamasi falan yok gozleri surekli sis sanki doktora goturmelimiyim yoksa sedece benim evhamim mi bilmiyorum

 92. Aslı 13/09/2016 #

  Bunu cevaplayabilirseniz sevirim. Şimdi den tşkler konumuza gelelim 16 yaşındayım ve kansızlık sınırın altında genelde d vitamini demir eksikligi hep sınırın altında 1 aydır midem ağrıyor arada kusuyorum ve midem sürekli bulanıyor halsizim sürekli uykum geliyor halim hiç olmuyor iki defa bayıldım ve sürekli titriyorum ayaklarim kollarım hep titriyor ve bu beni rahatsiz ediyor ama kan verince hiçbirşey çıkmıyor?

 93. Ezgi 17/09/2016 #

  Merhaba 19 yaşındayım boyun etrafımda 3 tane belirgin beze var dizimde ara ara şişlik ve ağrı oluyor ve ayak parmaklarıma sancı giriyor çok şiddetli baş ağrılarım var ve başımın sol bölgesi ağrıyor ve her başım ağrıdığında sol gözüm de şişiyor sizce bir alakası var mı bunlar icin nasıl bir muayene olmam lazım hangi bölüme gitmem lazım

 94. Gençanne 25/09/2016 #

  Merhabalar ben 19 yaşındayım küçüklüğümdenn beri dizlerimde morluk vardı gittikçe baş dönmesi vee mide bulantısı vardı bazen kafamı kaldıramıyordum aşırı kansızlık var kanım hiç yok kaan hapı verdiler kullandım ama yine kansızlık var dediler doğum yaptım aşırı kan kaybettim kaç ay hasta oldum şimdi yine morarmalar başladı kollarım ve bacaklarımın heryerinde bide bi yere vurdummu çok çabuk morarmaya başladı kalp çarpıntısı oluyor acayip diş etlerim kaanıyor du bu aralar kesildi bununla bi alakası var mıdır çok aşırı üzüntü strese maruz kalmış biriyim ondan mı oluyor dur cevaplıcak biri varmı

  • Gençanne 25/09/2016 #

   Ayrıca göz problemlerimde oluyor nefes darlığı soluk ten sorunum da var

 95. Hayat 02/10/2016 #

  Benim adım hayat.bas dönmesi, halsizlik, burun kanamasi ve bacaklarım morardı ama fazla degil.goz alti morardı .sizce dokyora gitmelimiyim

 96. Berin 02/10/2016 #

  Merhaba ben 13 yaşındayım.Baş dönmesi, halsizlik, bacaklarımın azıcık morarması ve göz altlarımın ve burnumun kanıyor bazenleri.Sizce doktorq gitmelimiyim???

 97. Kadir 31/10/2016 #

  Merhaba ben 20 yasindayim bir suredir sanki beynim kafamin icinde haraket ediyor bazen denge kaybi yasiyorum halsizlik var nöroloji ye gittim kan testi ve emar istediler kan testinde lym degeri düşük cikti emara gun verdiler daha cekilemedim sizce nedir lym.dusuklugu neden olur?

 98. Ferhat 04/11/2016 #

  Öncelikle Herkese Allah Şifa Versin
  Ben 16 Yaşındayım
  15 gün önce karın ağrısıyla gittim doktora beze çıkmış kalın bağırsağın orada işte hematolojiye aktardılar hiç olumsuz bişeyim yok çok şükür sadece karın ağrısı oda olmuyor artık bastırınca hissediyorsun doktor şimdilik lösemi tanısı koydu 1 ay sonra sonuçlar açıklanacak size lösemimi olacam yardım edermisiniz.

 99. gülay yılmaz 06/11/2016 #

  merhaba benimde 9 ay önce bir gözümün kiprigi döküldü bu arada saclarimda asiri dökülmeye basladi ben zaten anemiyim kansizlik car bende cok siddetli bas agrilarim halsizlik eklem agrilari uyuma gibi problemler olustu karin bolgemde agrilar oldu bunun icin cok doktora gittim ama bir sonuc alamadim simdi sizlere soruyorum losemi olabilirmiyim bunun icin nereye gitmeliyim

 100. gülay yılmaz 06/11/2016 #

  merhaba ben 9 aydir tek gözümün kiprigi döküldü ve bir cok doktora gittim fakat bir çözüm bulunmadi bu arada saclari dökülmeye basladi ve anemi hastasiyim kansizligim var ve cok siddetli bas agrilarim halsizluk eklem agrilari ve karin bolgemde agri oluyo acaba size soruyorum losemi olabilirmiyim ve nereye basvurma lazim yardimci olurmusunuz

Bir cevap yazın


Not: İmla kurallarına uymayan, kısaltmalar içeren, büyük harflerle yazılan ve daha önceden yapılmış yorumlarla aynı veya benzer içerikli yorumlar onaylanmamaktadır. Sitemiz sağlık danışmanlığı hizmeti vermemektedir. Sağlık sorunlarınız ile ilgili en doğru bilgileri doktorunuzdan alabilirsiniz.