Karaciğer Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Karaciğer kanseri belirtilerine geçmeden önce karaciğerin vücudumuzdaki görevleri ile ilgili biraz bilgi verelim çünkü bu görevler organın fonksiyonunu etkileyen karaciğer kanseri gibi hastalıkların ne gibi belirtiler göstereceği hakkında bize ipuçları verebilir.

Karaciğerin başlıca görevlerinden biri glikojen depolamaktır. Glikojen kısaca vücudun yakıtıdır ve kaslarda, organlarda enerjiye ihtiyaç duyulduğunda kullanılır.

Karaciğerin bir diğer önemli görevi alkol, ilaçlar ve tüm toksinlerin vücuttan atılmasıdır. Kanın pıhtılaşmasında kullanılan proteinlerin üretimi, gıdalar yoluyla alınan yağ ve karbonhidratların işlenmesi, yağların parçalanmasına kullanılan safranın üretilmesi karaciğerin görevleri arasındadır.

Diğer kanser türlerinin çoğunda olduğu gibi karaciğer kanseri de ileri bir aşamaya gelene kadar herhangi bir belirti göstermeyebilir. Kanser ilerledikçe nedensiz kilo kaybı, karnın sürekli şiş olması, iştah kaybı ve sürekli halsizlik gibi belirtiler ortaya çıkmaya başlar.

Karaciğer Kanseri Belirtileri

Karaciğer kanseri “birincil ve ikincil” kanser olarak ikiye ayrılır.

Birincil karaciğer kanseri karaciğer organında başlayan kanserdir. İkincil karaciğer kanseri ise vücudun herhangi diğer bir noktasında başlamış ancak karaciğere yayılmış kanser türüdür.

Aşağıdaki belirtiler genel olarak birincil karaciğer kanserinin belirtileridir ancak ikincil karaciğer kanseri de aynı belirtilere yol açabilir.

Kilo Kaybı: Kilo vermeye çalışmadan, her gün yediğiniz yemekleri yediğiniz halde nedensiz olarak kilo vermeye başladıysanız bu karaciğer kanseri belirtisi olabilir. Tehlikeli ve hastalık habercisi olan kilo kaybı vücut ağırlığının %10’u olarak kabul edilir.

Karın Şişliği: Karaciğer kanserinin yol açtığı karın şişliğinin 2 nedeni vardır. Birincisi kanser nedeniyle büyüyen karaciğerin karnın sağ tarafından yarattığı şişlik. İkincisi ise organın fonksiyonunu tam olarak yerine getirememesi nedeniyle karın bölgesinde biriken sıvıdır. Bu durum sadece karaciğer kanserinde değil karaciğer sirozu hastalığında da görülür.


Sarılık: Karaciğer kanserinde sarılık, safranın normalde olduğu gibi vücuttan atılamamasına bağlı olarak safra tuzlarının kanda ve vücut dokularında birikmesiyle görülür.

Biriken safra tuzları nedeniyle cilt sarı bir renk alır ve kaşıntılı olur. Aynı şekilde göz aklarında da sararma oluşabilir. Sarılık sadece kansere bağlı olarak ortaya çıkmaz.

Karaciğer iltihaplanması, safra yolunun tıkanması, hemolitik anemi gibi diğer rahatsızlıkların bir sonucu olabilir.

Ancak nedeni ne olursa olsun sarılık ciddiye alınması ve vakit kaybetmeden doktor kontrolü gereken bir rahatsızlıktır.

Karaciğer Kanserinin Diğer Belirtileri

Karaciğer göğüs kafesinin bittiği noktadan başlayıp sağ alt kaburgalarımızın altına kadar devam eden ciltten sonraki en büyük organdır.

Aralarında karaciğer kanserinin de bulunduğu karaciğer hastalıkları genel olarak bu bölgede ve karnın genelinde rahatsızlık hissine ve şiddeti değişen ağrılara yol açabilir.

Yine bu bölgede ve karnın genelinde şişlik oluşabilir. Hafif bir öğünden sonra bile kendinizi çok dolu ve şiş hissedebilirsiniz.

Karaciğer kanserinde iştahın kesilmesi ve bu durumun 1 haftadan uzun sürmesi sık görülür. Buna bağlı olarak kilo kaybı görülebilir.

Genel olarak bir halsizlik ve zayıflık hissi yaşanabilir. Halsizliğe mide bulantısı ve kusma eşlik edebilir. Yüksek ateş ve terleme görülebilir.

Karaciğer Kanseri Nedenleri Nelerdir?

Karaciğer kanserinin kesin nedeni henüz tam olarak bilinmemekle birlikte bu organda kanser riskini yükselten faktörler bilinmektedir.

Siroz: Karaciğer dokusunun tahrip olması ve organın görevini tam olarak yerine getirememesine neden olan siroz bazı durumlarda karaciğer kanserine yol açabilmektedir.

Çoğu siroz hastası karaciğer kanserine yakalanmadan hayatına devam edebilir ancak karaciğeri etkileyen bu hastalığın kanser riskini artırdığı bilinmektedir. Siroz uzun yıllar alkol tüketimi ve hepatit C gibi nedenlere bağlı olarak oluşabilir.

Hepatit B: Kan ve salya, semen gibi vücut salgılarıyla bulaşan hepatit B karaciğer kanseri riskini yükselten faktörler arasındadır.

Ancak hepatit B nedeniyle görülen kanser vakaları Avrupa ülkelerinde oldukça azdır. Bu oran Asya ülkelerinde daha yüksektir.

Alkol: Karaciğer oldukça dayanıklı bir organdır ve diğer organları kısa sürede tahrip edecek koşullara dayanıp kendini yenileyebilir.

Fakat uzun süreli ve fazla miktarda alkol tüketimi bu organın sınırlarını zorlayabilir ve zarar verebilir. Uzun süreli alkol tüketimi organın kendi kendini yenileme kabiliyetini zayıflatır veya tamamen durdurabilir.

Her 3 karaciğer kanseri vakasından 1’i alkole bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Karaciğer Yağlanması: Karaciğer yağlanması yaygın olarak görülen bir durumdur. Fakat bu yağlanma yüksek miktarda olduğunda karaciğerde iltihaplanmaya yol açabilir. Bu iltihaplanmaya bağlı olarak organın dokusu tahrip olabilir ve kanser riski artar.

Karaciğer yağlanmasının nedeni tam olarak bilinmemektedir ancak tip 2 diyabet ve obezite yağlanma nedenleri arasında gösterilmektedir.

Karaciğer Kanserinden Korunmak Mümkün mü?

Karaciğer kanserinden %100 korunmak mümkün değil ancak kanser riskini artıran faktörleri kontrol altına alarak risk oranını düşürmek mümkün.

Örneğin kronik karaciğer enfeksiyonuna yol açan ve kanserin başlıca nedenleri arasında gösterilen hepatit B ve hepatit C virüslerine karşı dikkatli olmak gerekiyor. Kan, vücut sıvıları, korunmasız cinsel ilişki gibi yollarla bulaşan bu virüsler karaciğeri yakından ilgilendiriyor.

Aşırı alkol tüketimi siroza, sirozda karaciğer kanserine yol açabiliyor. Alkol tüketimini kısıtlamak veya tamamen bırakmak kanser riskini düşürebilir.

Aynı şekilde pek çok kanser türünün yolunu açan sigara kullanımı karaciğer kanserinde de önemli bir faktör olarak kabul ediliyor.

Normal kiloyu korumak ve varsa fazla kilolardan kurtulmak karaciğer kanseri riskini artıran faktörler arasında gösterilen karaciğer yağlanmasını önleyebilir.

Normal kiloda olmak kanser dışında kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere pek çok hastalığın da görülme olasılığını düşürecektir.

Karaciğer Kanseriyle İlgili Bazı Rakamlar

2011 istatistiklerine göre İngiltere’de her yıl 4.300 yeni karaciğer kanseri vakası görülmektedir. ABD’de ise bu rakam 33.190.

ABD’de 2014 yılında 24.600 erkek ve 7.130 kadına karaciğer kanseri teşhisi kondu.

Her yıl dünya geneline yaklaşık 700.000 kişiye karaciğer kanseri tehisi konuyor.

Asya ülkeleri başta olmak üzere bazı ülkelerde karaciğer kanseri en yaygın olarak görülen kanser türüdür.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre karaciğer kanseri akciğer kanserinden sonra en çok ölüme yol açan kanser türü.

Kaynaklar


(Visited 175.039 times, 5 visits today)

, , , , ,

Karaciğer Kanseri Belirtileri Nelerdir? İçin 44 Yorum Yapılmış

 1. ercan 22/10/2014 #

  Annem göğüs kanseriydi bir tanesini aldılar simdi karaciğere sıçradı. Sırt ağrısı ve de şişti çok kötü.

  • Sabrie 10/01/2015 #

   Benim annemde öyle oldu meme kanserinden karaciğer kanseri oldu. Sizin anneniz nasıl bana yazarsanız çok mutlu olurum.

   • iclal 20/02/2015 #

    Ben babamı yeni kaybettim karaciğer kanserinden en tehlikeli kanser türü.

    • meral çetin 04/04/2015 #

     Benim annemde de karaciğer kanseri var 19 aydır. Müdahale yapılamıyor, genel durumunda da büyük olumsuzluklar yok şimdilik. Sanırım anneminki 2.evrede. Sizin babanızda hastalığın seyri nasıldı. Aşırı kanamalar, bilinç kaybı oluyormuş. Karında şişlikler yaşanıyormuş, siz yaşadınız mı bunları, bilgi verirseniz sevinirim.

 2. Hülya 04/12/2014 #

  Bugün dedemi karaciğer Kanseri (siroz)yüzünden kaybettik.78 yaşındaydı ve 20 yaşından beri sigara ve alkol tüketiyormuş. Diğer dedemi de akciğer kanserinden kaybetmiştik. Yıllarca sigara içmiş o da 63 yaşında idi vefat ettiğinde. Şimdi korkuyorum babamda aynı hastalıklardan kaybedersek diye oda alkol tüketiyor ne yazık ki.

 3. Name 14/12/2014 #

  Benim vucudumda 3 aydır kaşınma var bacaklarımda özellikle yaralar çıktı sebebi nedir ?

  • mahir 22/03/2015 #

   Aman ihmal etmeyin Allah korusun pankreas kanseri belirtisi kaşınma ve hızlı kilo kaybıdır.

 4. osman alyanak 21/12/2014 #

  Benim halamın oğlu 67 yaşında karaciğer kanserinden öldü. Ne içki içerdi ne de sigara. Hastalık öğrenildikten sonra 40 gün içinde öldü. Belirtileri okuyunca korktum. Kilo kaybı yok ama diğer belirtiler var. İki sene önce karaciğerimde hemanjiyon çıkmıştı. Geçen ay çekildiğim emarda kitle iki tane olmuş, bilirubinler yüksek. Sürekli kalp hapı kullanıyorum, karaciğerime zarar verdiğini düşünüyorum.

 5. meral çetin 03/04/2015 #

  Annemde 19 ay önce karaciğer kanseri olduğu belirlendi. Hepatit c ve siroz sonrası ortaya çıktı. Şu an tümörler 30mm ve 5 cm. insülin de kullanıyor, yani şeker hastası. Yaş 80. doktorlar cerrahi bir müdahale yapamıyor. İlaç kullanıyor, şişmeyi önlemek için. Çabuk yoruluyor, halsizliği var ve çok uyuyor. Bu durumda olan hastalar var mı? Seyir nasıl acaba, yapılacak bir şeyler var mı?

  • ahmet 01/03/2016 #

   Benim annemde rahim ağzı kanseriydi ve 4 kere operasyon geçirmesine rağmen iyileşemedi ve hastalık karaciğerine sıçradı. Doktorlar kemoterapi yapılabilir bu durumda diyorlar ama o da bizi tatmin etmiyor zaten 2 adim atacak hali yok sürekli uyuyor ve çok halsiz.. Allahım tüm hastalara şifa versin annem için de bizim de hakkımızda hayırlısını versin.

   • Pelin 24/10/2016 #

    Merhaba benim annemde karaciger kanseri bahsettigniz gibi halsiz ve surekli uyuyor suan annenizin durumu nedir allahim herkese acil sifalar versin insallah

 6. suheyla 16/04/2015 #

  Eşim karaciğer sirozuna yakalandı. Emarinda karaciğeri besleyen damarda yoğun baskı var. Karaciğere siroz yayılmış. Doktor sen nakil olmazsın demiş tedavi uygulayacakmış çok üzgünüz. Karnı şiş mide bulantıları çok zoraki yemek yiyor konuşması da bozuldu zayıflamaya başladı. Organ nakli olamaz mı?

 7. emine 29/04/2015 #

  8. sınıfta devlet hastahanesinin dişçisinden hepatit b virüsünü kaptım. Şimdi 26 yaşındayım. 2 sene ilaç kullandım bazıları gerçekten çok ağır bir iğne. Değerler normale dönmüş ben ayda bir olan kan tahlillerimi 6 ayda bire düşürmüştüm bu hepatit b de iyi bir şeydi. Gözetim ne kadar sıkı ise durum o kadar vahim demekti. O zaman çocuktum hepatit b yi duyduğumda sadece sarılık dediler kendime bakıyordum rengimde bir değişme yoktu ama çok halsizdim yerimden kalkamıyordum okulu bir ara bırakmak zorunda kaldım. Çevreden gördüğüm psikolojik baskı bile yetiyordu. Bir kardeşim olmuştu insanın annesi bile bir çocuğumda var ötekinde olmasın der gibi bakıyordu onu severken hiç ısırmıyordum oda aynı şeyleri yaşasın asla istemiyordum. Seneler geçti üniversiteye geldim hastalık yenilemişti 3 ayda 12 kilo verdim çirkinleştim göz altlarım morardı kendime olan güvenim gitti hastalık beni ruhen çökertmişti. biyopsi oldum (ciğerimden parça aldılar) ikinci parçaydı bu birde ilk hastalık evresinde alınmıştı onu hissetmemiştim pek ama bu çok zor oldu ciğer hastalandığı için sertleşmişti çok acımıştı bu sefer. Siroz teşhisi kondu. Evleneceğim insanın ailesi beni bu yüzden istemiyormuş. Ben bu hastalığı güle isteye almadım ki. Dişçinin suçu mu devletin suçumu şansımın suçumu bilemiyorum ama eminim benim hiç suçum yok. Sirozla yaşıyorum şu an 2 senedir ilaç kullanıyorum 1 ay bıraktım değerler fırladı ölene kadar kullanmam gerekiyormuş. Hala kilo alamıyorum hala mutsuzum.

  • nermin 03/05/2015 #

   Merhaba bende hepatit b taşıyıcısıyım bana önemli değil diyorlar ama ben hep halsiz tembel biriyim ailemde de var kimsede şimdilik birsey görmedim ama benimde gözlerimin altı oldum olalı mor benle dalga geçiyorlar madde bağımlısı mısın diye ve 53 54 kilodayım yüzün maymun gibi diyorlar sigarada kullanıyorum ne yapsam acaba.

   • Samire 12/11/2015 #

    Merhaba bende de var hepatit b, doktorum 0.4 olmuş çok yüksek diyor karaciğere zarar veriyordur mutlaka dedi ne yapmam lazım?

  • sibel 13/05/2015 #

   Merhaba emine hanım bende hepatit b taşıyıcısıyım okuyunca çok üzüldüm bende iki kere biyopsi oldum en son 28 Nisanda oldum sonucuna göre tedaviye başlanacak yada başlanmayacak bilemiyorum ve dediğiniz gibi ruhen çok yıprandım bende ne yapacağım bilemiyorum size de tekrar geçmiş olsun.

  • Solen 29/09/2016 #

   Gaps diyetininyap arkadasim gecmis olsun

  • Selma 27/01/2017 #

   Allah yardımcın olsun .
   Şimdi nasılsın.

  • Murat 10/10/2017 #

   Rabbim sana ve hepimize şifa versin. Ağladım çok üzüldüm

 8. mahmut 22/06/2015 #

  Benim babam da karaciğer kanseri kilosu normal ama ağrıları çok sık iştahsızlık baya artmış sol ayak ve eli halsiz düşmüş yaşlı olduğu için doktor hafif ilaçlar verebileceğini söyledi ama hiç umutlu değil Allah bütün hastalarımıza şifa versin.

 9. Akasya 08/08/2015 #

  Benim annem siroz hastası ve kansere ilerledi 2 ay önce öğrendik çok çabuk kilo verdi ve saçları dökülmeye başlıyor. Annem 56 yaşında ilaçlardan dolayı ve hastalıktan dolayı çok halsiz ve uyuyor kendisi doktorlar en fazla bu sene daha yaşarsa yaşar diyorlar Allah’ım sen büyüksün tüm hastalarımıza acil şifalar versin.

 10. Elif 25/08/2015 #

  Allah tüm hasta olanlara hayırlı şifalar versin.

 11. Harun MollaMehmetoğlu 30/08/2015 #

  Rabbim acil şifalar versin hepinize. Ben de göğüs ve midemin arasına öyle bir ağrı saplanıyor ki bu nadiren oluyor ama beni çökertiyor.Siteden bilgi almak için girdim baktım çok şükür bununla alakası yok. Ama ilk isim hastaneye gidip tedavi olmak. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Erken teşhis önemli.

 12. Bahar 12/10/2015 #

  Ben de hepatit b hastasıyım nerden kaptım bilmiyorum. Hiçbir belirti göstermedi ben de ayağım kırılmıştı ameliyat oldum o sıra öğrendim. 6 ayda bir kontrole gidiyorum şu an için bir sıkıntı yok kilo kaybım da yok ama o kadar korkuyorum ki anlatamam bir tane de oğlum var.

 13. Canan 18/11/2015 #

  Annem kalın bağırsak kanseriydi ameliyat oldu gecen yıl. Ameliyat sırasında metastaz yapıp karaciğere sıçramış. Kemoterapi görüyordu. 2 gündür aşırı ağrıları oldu doktor %86 sinin kullanım dışı olduğunu söyledi. Bugün kendi doktoruna gitti Allahım sen yardım et anneme ve tüm hastalara. Annem de kilo kaybı yok fakat ara ara iştahsızlık var diğer belirtilerin hiçbiri yok şu anda.

  • Xxx 19/11/2017 #

   Bugun durum nedir.. Neler yaptiniz.. Bu gecen zamanda yaptiklariniz sonuclari .. Argedesen @ hotmail. C o m yazarmisiniz

 14. Nurhan 13/01/2016 #

  Bende kolon kanseriyim karaciğer kanseriyim birde idrar yoluna da sıçramış 2015 matta kanser olduğumu öğrendim haziranın birinde kalın bağırsakları aldılar torba taktılar ama karaciğerime idrar yolundaki kanserlere dokunamadılar temmuzdan beri kemoterapi görüyorum her iki haftada bir ilk altı seans hiç faydalı olmadı ikinci altı seansım aralığın otuz birinde bitti simdi ct sikan yapacaklar fayda etti mi etmedi mi bakacaklar insaALLAH fayda etmiştir bundan sonrasını bilmiyorum tekrar kemoterapiye devam mı ne olur bilmiyorum RABBİM bütün dara zorda olan hastalara yardım etsin insaALLAH.

  • Ayla 21/03/2017 #

   Ameliyattan sonramı sıçradı

 15. mura 20/02/2016 #

  Merhaba adım murat bundan bir yıl önce bikmediğim bir şekilde hepatit b virüsü kaptım ćok ağır geçirdim bilurubin değerlerim 2980 e kadar ćıkmıştı öyleki vucudum ve göz aklarım tamamen sapsarı olmuştu kendimden korkuyordum göğsümde ćok fena bir ağrı , şişlik ve ayağa kalkamıcak kadarda halsizlik vardı ki konuşmakta bile zorlanıyordum ama bir şekilde karşı koyup yenmeyi başardım ve artık o virüş tamamen vucudumdan atıldı tam olarak 79 gün hastanede yattım .ALLAH tan umut kesilmez siz yinede umudunuzu kay betmeyin . Meveyi çok tüketin y

 16. murat 20/02/2016 #

  Hepatit b hastaları uzak durmanız gereken yiyecekler: kavun, havuç

  Her gün en az bir elma tüketmeyi unutmayın.
  Yeşillik ve sebze yemeklerini tercih edin.
  Karadut ve keçi boynuzu pekmezi tüketin.

  Kesinlikle alkol ve sigaradan uzak durun kendinizi iyi hissetseniz bile.

 17. arzu 22/02/2016 #

  Allah şifa bekleyenlere önce umut yüksekliği sonra şifa versin inşallah. Ben de kolon kanseriyim karaciğere de geçmiş. Kolondan ameliyat oldum. Kemoterapiye devam ediyorum. Bu hastalıklara çok kafa yorup moralimizi bozmayalım Allah istedikten sonra ölü bile dirilir. Her şeyin hayırlısı inşallah.

  • demirhan 14/04/2016 #

   arzu hanım.son cümlen herseye yeter.ALLAH isterse ölü dirilir. bitmiştir..helal olsun sana.

 18. bety 21/04/2016 #

  benim babam 3 yıl önce kolon kanserinden ameliyat oldu. ameilyat esnasında karaciğere sıçradığı tesbit edildi. 9 ay boyunca kemoterapi gördü fakat bu hastalık o kadar illetki hastanın moralini olduk yere düşürebiliyor. sonuç olarak babam kemoterapi tedavisini bıraktı. 1,5 yıl sonra yazılan tüm belirtiler ortaya çıktı 4 ay dır direniyor. sadece siroz ve sarılık yok. doktorlar umut olmadığını söylüuor. bizde kemo ya artık götürmüyoruz. fakat babam gibi olupta doktorundan sözünden çıkmayan hastaların geneli uzun süre yaşıyor. siz siz olun doktorların dediğini yapın. Allah herkese acil şifalar versin.

 19. kazım 13/05/2016 #

  bol bol doğal tatlı tüketiniz Bal Pekmez vb

 20. Umit 14/05/2016 #

  Benim babam hpt b karaciger kanseri siroza dondu sivi aliyoz zayifladi sarardi uyku cok istahsizlik cok ayaga hic kalkamiyor saclar az seyreldi

 21. Ömür şahin 04/07/2016 #

  Bende de karında şişlik hiç gitmiyor son bir yıldır şeker hastasıyım Tip1 diyabetim.. Karaciğerimde normalden 7 cm büyük demişlerdi bndan 3 sne önce hiçde doktora gitmedim.. Gitmeyede korkuyorum ve sürekli halsizliğim var vucüdumun her yerinde yaralar çıkıyor izler kalıyor kansermiyim???

 22. Serap 28/07/2016 #

  Rabbim hepinize ŞAFİ adıyla şifasini versin.

 23. elif nur 29/08/2016 #

  Herkese ALLAH şifaversin iinşallah bende hepatit b hastasiyim en son bir sene önce tahlil yaptırdım biyopsi yapılması gerekti a korktuğum için yaptirmadim en yakın zamanda gidip tekrarlaticam gerekiyorsa biyopsi yaptırmak son zamanda sirtim sağttarafta ağrı oluyo biyopsi yaptıran varmı bide hepatit b sırt ağrısı hisseden varmı yazarsaniz sevinirim 7 yasinda bi kızım var eşinden ayriyim kızıma tek bakan benim bide halsizlik hissediyormusunuz

 24. Solen 29/09/2016 #

  Tum hasta arkadaslarabve ailelerine acil sifalar diliyorum
  Arkadaslar gaps diyetini bulun ve uygulayin
  Kanserin sebebinin bagirsak floranizin bozulmasindan kaynaklandigini biliyor muydunuz?

 25. Gonul 04/10/2016 #

  Kolondan amaliyat olup karacigere gecmis olan hastalarin suandaki durumlari nedir acaba kemoterapi faydasini gordulermi herkese cok gecmis olsun rabbim sifa versin

 26. Selma 27/01/2017 #

  Annem kolon kanseri oldu.bağırsağın çok az bi bölümü alındı kemoterapi radyoterapi gördü doktor ameliyat sonrasında 7 yılı atlatırsa bir yere sıçramadan paçayı kurtarır dedi 13 yıl oldu şükür annesiz kalmadık başımızda bu arada annem 58 yaşında…bu arada annem hastayken ziyaretine gelenlerden bazıları kendilerinden şüpelenip doktoro gittiler annemin iki arkadaşındada çıktı kolon kanseri onlarda hala yaşıyor şükür kolon kanserinin olumlu sonuçları oluyor gerçi mevlam bilir bizim ne haddimize Allahım hasta olan kardeşlerimize şifa versin

  Birde daha yeni arkadaşım durup dururken karnı şişti acile kaldırdılar sıvı alındı karından donuçlar daha belli değil rabbim onada şifa versin….

 27. Yavuz 22/02/2017 #

  Dostlar deve dikeni tohumunu ogutulmus olarak cay gibi demletin her gün için. Allah tan umut kesilmez ama deneyin farkı goreceksiniz

 28. Hakan 19/11/2017 #

  17 yaşındayken hepatit B oldugum söylendi kan tahlilinde 6 ayda bir kontrol dendi ama hiç gitmedim suan anda 28 yasındayım ve cocuklukdan beri alkol kullanıyorum neredeyse her gün bugun sırtıma ağrı girdi karaciğer bölgesinde donuk bir ağrı var acaba artık pes mi etdi karaciğer doktora gitmeyede korkuyorum işin acıkcası sıgarayı bıraktım alkollü de bugun itibariyle bırakacağım karar verdim inş kötü bir sey cıkmaz Allah bütün hastalara yardım etsin

 29. musa mutlu 25/12/2017 #

  alaza tasi diye bir sey varmis bu sadece karaciger kanserine iyi geliyormus saygilarimla musa hollandadan

Bir cevap yazın


Not: İmla kurallarına uymayan, kısaltmalar içeren, büyük harflerle yazılan ve daha önceden yapılmış yorumlarla aynı veya benzer içerikli yorumlar onaylanmamaktadır. Sitemiz sağlık danışmanlığı hizmeti vermemektedir. Sağlık sorunlarınız ile ilgili en doğru bilgileri doktorunuzdan alabilirsiniz.